Järgmine suur tehnoloogiline lahingupaik on kõrvade sees

#juhtmevaba #kõrvaklapid
3 min lugemine

Juhtmevabad kõrvaklapid on hetkel kõige kuumem teema, ärgitades tootjaid neid lettidele rivistama.

 

Muidugi, kuskil tehakse suuri asju nagu elektrimootoriga sõitvaid praame, marsile suunduvaid rakette ja tuumaelektrijaamu. Personaalses digitehnoloogias on aga mitmes valdkonnas seisak. Tahvelarvutid, telefonid, nutikellad – need on põhimõtteliselt valmis. Kõige põnevam ja kiiresti arenevam valdkond on hoopis kõrvaklapid. Sellised nagu Apple AirPods’id, ilma juhtmeteta, mis kaotavad vajaduse kõrvaklapipesa järele (šansid on, et seda pole juba su praeguses telefonis).

Enne Apple’t olid mõned idufirmad, kes tõid juhtmevabad klapid turule esimesena. Kõigile nähtava ja arusaadavana tulid turule AirPods’id 2016. aastal. Need olid nagu üldiselt Apple’i asjad ikka, töökindla juhtmevaba ühendusega, üle viie tunnise akukestvusega ja kompaktse lihtsasti kasutatava laadimiskarbiga.

Alates sellest hetkest on pingutanud ka teised. Samsungi mitmed katsetused erilist menu ei nautinud, kuni sel aastal jõuti üsna toimiva lahenduseni Galaxy Buds’idega. On väiksemad tegijad nagu Jabra ja Jaybird, kes üritavad likvideerida AirPods’ide puudujääke nagu näiteks kehv välise müra summutus. Apple’i valik on isegi laiem, kui arvesse võtta ka neile kuuluv Beats’i toodang.

Endiselt on inimesi, kes eelistavad traditsioonilisemat lahendust, kus kõrvaklappe ühendab juhe, pakkudes rohkem kasutustunde ühe laadimisega, lisaks on neid raskem kaotada. Siiski on ahvatlev võimalus vabaneda juhtmetest sootuks, mida näeb järjest rohkem ka linnapildis. Juhtmevabad klapid on tulnud, et jääda.

Küll aga on üks väga suur tegija, kes pole veel oma klappidega veel silma paistnud. Google kuulutas sel nädalal välja Pixel 4 telefoni, Pixelbook Go Chromebook sülearvuti ja Pixel Buds 2 kõrvaklapid.

 

Allikas: Google

 

Nagu nimigi ütleb, siis see pole esimene kord, kui Google taolisi kõrvaklappe teeb. Kaks aastat tagasi tuli koos Pixel 2-ga välja nende esimene versioon, mis oli ebaõnnestumine. Klappe ühendas võõristust tekitav pael, laadimine oli ebamugav ning välismüra tuli sisse liiga palju, olemaks linnakeskkonnas praktiline, kirjutab The Verge. Loodetavasti on seekordsed klapid paremini õnnestunud. Vähemalt esitluse põhjal tundub, et see nii ka on. Konkurentsivõimeline hind, Airpods’idega võrreldav 5-tunnine akuaeg, eelmistest parem välismüra summutus, sisse-ehitatud mikrofon, läbi mille Google’i assistenti kõnetada.

Google’i peamine konkurent saab ilmselt olema Amazoni klapid Echo Buds, millel on hea mürasummutus ja väga hea hind, mis on tugevad ostuargumendid. Kõige suurem miinus on Google’i klappide väljatulek alles poole aasta pärast. Hetkel on müügil häid klappe ja neid tuleb lähikuudel kõvasti juurde. Vähemalt on siis huvilistele teada, et Google’i klapid on tulekul ja kes jõuab, võib need ära oodata.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.