Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Varasemalt koodnime Android M kandnud uus Androidi versioon sai nüüd ametliku nime – Android Marshmallow.

Google’i tarkvaraversioonid on alati saanud nime tähestiku järjekorras ja millegi magusa järgi. Eelmised versioonid kannavad nimesid nagu Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop ning nüüd Marshmallow. KitKati versiooniga tegi ettevõte šokolaadi tootjafirmaga Nestlé isegi ühist turunduskampaaniat.

Ametliku nime saamise järgi võib eeldada, et värskeim Android on viimases testimisjärgus ja juba üsna pea saadaval esimestes Androidil töötavates nutiseadmetes.

Täpset avalikustamise kuupäeva siiski teada veel pole. Uuest Androidist oleme Digitargas kirjutanud ka varasemas postituses “Android M asendab Lollipopi“. Kui sind huvitab, miks Google nimetab oma nutiseadmete tarkvaraversioonid maiustuste järgi, siis vaata lõbusat videolugu.

Allikad: Google’s Next Version Of Android Is Called “Marshmallow”

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid