Jabra teeb koostööd TrainerMD-nimelise ettevõtmisega, mille eesmärk on aidata arstidel patsientide käekäiku reaalajas jälgida. Selleks kasutatakse Sport Pulse Special Edition kõrvaklappe.

USA-s saavad arstid patsientidele välja kirjutada paari juhtmevabu Jabra Sport Pulse Special Edition kõrvaklappe ja nende abil jälgida nende füüsilist aktiivsust. Kõrvaklapid annavad tagasisidet arstile või medõele patsiendile määratud treeningukava täitmise kohta.

Aktiivsust monitoorivaid kõrvaklappe antakse eelkõige patsientidele, kellel on ülekaalulisus, vähkkasvaja või diabeet. Patsiendid saavad oma personaalset treeningukava lihtsalt jälgida ja püüelda seatud eesmärkide täitmise poole.

Kõrvaklappidesse on integreeritud pulsi -, kalori-, liikumiskiiruse lugeja. Treeningu ajal kogutud info jõuab reaalajas arstideni, et nad saaksid kohese ülevaate.

Aktiivsusmonitoride kasutamine ei anna mitte ainult arstidele rohkem infot patsiendi füüsilise seisukorra üle, vaid ka patsiendil endal on selge ülevaade ja võimalus õppida oma tervise eest paremini hoolt kandma. Aktiivsusmonitoride mõte ongi teha oma tervise jälgimine sama lihtsaks kui muusika kuulamine või kõnele vastamine.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid