Erinevalt paljudest Android-telefonidest on iPhone’i kaamera suhteliselt väheste funktsioonide ning seadistamise võimalustega. Selleks, et oma telefoni kaamerat maksimaalselt ära kasutada, võid lisaks tavafotode pildistamisele katsetada ka neid populaarseid funktsioone ning nii oma foto- ja videojäädvustusi elavdada.

Liikuvad pildid

*saadaval vaid iPhone 6s ja 6s Plus mudelites

Liikuv foto on esmapilgul täiesti tavaline foto, sellele vajutades mängitakse vaatajale aga lühike video pildistamise momendist. Telefonis oleva akseleromeetri abil hakkab telefon ümbritsevat filmima juba telefoni pildistamisasendile tõstmise jooksul. See tähendab, et juba enne, kui oled jõudnud pildistamisnuppu vajutada, on sinu telefon sinu eest kaameratagust pisut juba filminud.

Kuna funktsioon filmib mõned sekundid pildistamise hetkele eelnevat ja sellele järgnevat aega, siis levinuima veana langetatakse kaamera liiga vara, mistõttu liikuva foto lõpp näitab tihti pildistaja varbaid. Seega, hoia kaamerat ka peale pildistamist nii kaua sihtmärgil, kuni kollane Live’i märk kaameraekraanilt kaob.

Liikuv foto tuleb alati parem välja, kui pildistatav objekt või olukord on mingisuguses liikumises – olgu selleks liiklus, tantsivad lapsed vms. Hea oleks, kui pildistaja käsi sellel ajal ei väriseks, sest lisaliikumine võib pildi omakorda rikkuda. Kuna liikuvad fotod võtavad tavalistest fotodest pisut rohkem mälumahtu ning kui peamised pildistamise objektid on staatilised, siis on mõistlik funktsioon välja lülitada. Seda saab teha avatud kaamerarakenduse ülaosas olevale kollasele sõõrile vajutades.

Aegluubis videod

iPhone 5s suudab aegluubis videoid filmida kiirusega 120 kaadrit sekundis, kuid alates iPhone 6-st saab kiirust aeglustada kuni 240 kaadrini sekundis. Peale filmimist saab täpset aeglustamise kohta muuta ning vajadusel kasvõi tervet videot aegluubis ette mängida.

Time-lapse

Time-lapse on funktsioon, mis võimaldab kasutajal telefonikaameraga teha looduskanalitele omaseid võtteid kiiresti liikuvatest pilvedest, päikesetõusudest jne. Selleks teeb kaamera teatud intervalli tagant enda ette jäävast pildi ning mängib need ette sujuva videona. Pildi tegemise intervall sõltub video pikkusest.

Kuni 10-minutilised videod – 2 kaadrit sekundis

Kuni 20-minutilised videod – 1 kaader sekundis

Kuni 40-minutilised videod – 1 kaader kahe sekundi tagant

Kuni 80-minutilised videod – 1 kaader nelja sekundi tagant

Kuni 160-minutilised videod – 1 kaader kaheksa sekundi tagant

Time-lapse’i puhul kehtib sama reegel nagu ka pildistamise ja tavafilmimise puhul – mida paigalseisvam on kaamera, seda parem tuleb video.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid