
Erinevalt paljudest Android-telefonidest on iPhone’i kaamera suhteliselt väheste funktsioonide ning seadistamise võimalustega. Selleks, et oma telefoni kaamerat maksimaalselt ära kasutada, võid lisaks tavafotode pildistamisele katsetada ka neid populaarseid funktsioone ning nii oma foto- ja videojäädvustusi elavdada.
Liikuvad pildid
*saadaval vaid iPhone 6s ja 6s Plus mudelites
Liikuv foto on esmapilgul täiesti tavaline foto, sellele vajutades mängitakse vaatajale aga lühike video pildistamise momendist. Telefonis oleva akseleromeetri abil hakkab telefon ümbritsevat filmima juba telefoni pildistamisasendile tõstmise jooksul. See tähendab, et juba enne, kui oled jõudnud pildistamisnuppu vajutada, on sinu telefon sinu eest kaameratagust pisut juba filminud.
Kuna funktsioon filmib mõned sekundid pildistamise hetkele eelnevat ja sellele järgnevat aega, siis levinuima veana langetatakse kaamera liiga vara, mistõttu liikuva foto lõpp näitab tihti pildistaja varbaid. Seega, hoia kaamerat ka peale pildistamist nii kaua sihtmärgil, kuni kollane Live’i märk kaameraekraanilt kaob.
Liikuv foto tuleb alati parem välja, kui pildistatav objekt või olukord on mingisuguses liikumises – olgu selleks liiklus, tantsivad lapsed vms. Hea oleks, kui pildistaja käsi sellel ajal ei väriseks, sest lisaliikumine võib pildi omakorda rikkuda. Kuna liikuvad fotod võtavad tavalistest fotodest pisut rohkem mälumahtu ning kui peamised pildistamise objektid on staatilised, siis on mõistlik funktsioon välja lülitada. Seda saab teha avatud kaamerarakenduse ülaosas olevale kollasele sõõrile vajutades.
Aegluubis videod
iPhone 5s suudab aegluubis videoid filmida kiirusega 120 kaadrit sekundis, kuid alates iPhone 6-st saab kiirust aeglustada kuni 240 kaadrini sekundis. Peale filmimist saab täpset aeglustamise kohta muuta ning vajadusel kasvõi tervet videot aegluubis ette mängida.
Time-lapse
Time-lapse on funktsioon, mis võimaldab kasutajal telefonikaameraga teha looduskanalitele omaseid võtteid kiiresti liikuvatest pilvedest, päikesetõusudest jne. Selleks teeb kaamera teatud intervalli tagant enda ette jäävast pildi ning mängib need ette sujuva videona. Pildi tegemise intervall sõltub video pikkusest.
Kuni 10-minutilised videod – 2 kaadrit sekundis
Kuni 20-minutilised videod – 1 kaader sekundis
Kuni 40-minutilised videod – 1 kaader kahe sekundi tagant
Kuni 80-minutilised videod – 1 kaader nelja sekundi tagant
Kuni 160-minutilised videod – 1 kaader kaheksa sekundi tagant
Time-lapse’i puhul kehtib sama reegel nagu ka pildistamise ja tavafilmimise puhul – mida paigalseisvam on kaamera, seda parem tuleb video.
Kommentaarid