Allikas Canalys.com

iPhone’ide müüginumbrid on jätkuvalt maailma suurimad

#müügitopp #nutitelefonid #trendid

Turu-uuringutega tegelev firma Canalys avaldas 2017. aasta 3. kvartali andmed nutitelefonide müügistatistika kohta. Tõsiasi, et esimesel kohal püsib endiselt Apple’i toodang, ei tule kellelegi üllatusena. Kuid ettevõtete müüdud nutitelefonide arvuga on lood hoopis teised.

 

Viimastel aastatel on Apple oma nutitelefonide valikut oluliselt laiendanud. Kui iPhone’i sarja algusaastatel piirdus tootja vaid ühe seadmega, siis mitu põlvkonda hiljem on olukord sootuks teistsugune. Varem vaid esinduslikke tippklassi telefone tootnud Apple on nüüd turule toonud tarbijale kättesaadavamad mudelid.

Nii ongi Apple tänu iPhone SE turulepaiskamisele ja vanemate mudelite soodsamale hinnale müünud kolmandas kvartalis ligi 46,7 miljonit telefoni (+2,6% võrreldes sama perioodiga aasta tagasi). Müüginumbrite poolest on kogu maailmas esikohal iPhone 7 (13 miljonit), teist kohta hoiab iPhone 6S (7,9 miljonit).

Uus iPhone 8 jäi müügitulemuste poolest (5,4 miljonit) oma “vanemast vennast” 8 Plusist (6,3 miljonit) maha juba esimeses müügikvartalis – esimest korda ajaloos on Plus-seeria end nii kiiresti ette rebinud.

iPhone’i võidutsemisesse viie enim müüdud mobiilseadme edetabelis sekkub mängleva kergusega Samsung. Korea tehnoloogiahiid on 2017. aasta kolmandas kvartalis müünud peaaegu kaks korda rohkem nutitelefone kui USA konkurent, st 82,8 miljonit ühikut, mis on 8,2% rohkem kui 2016. aasta samal perioodil.

 

sp20vendors-1024x576
Maailmas enim müüdud telefonide tootjate esiviisik. Turu-uuringufirma Canalys andmed 2017. aasta kolmanda kvartali kohta.

 

Lisaks sellele sai seadmest Galaxy J2 Prime läbimüügi poolest maailma kolmas nutitelefon (7,8 miljonit) – sellele aitas kaasa nutiseadme populaarsus Indias ja Lähis-Idas. Ebaõnn, mis saatis plahvatusohtlikku Note 7-t, on samuti unustatud: sellest andsid tunnistust uue Galaxy Note 8 head müüginumbrid (4,4 miljonit).

Samsungi ja Apple‘i kannul püsivad visalt Hiina nutitelefonide tootjad. Huawei, Oppo ja Xiaomi on müügitulemuste põhjal asetunud vastavalt kolmandale, neljandale ja viiendale kohale. Seejuures väärib erilist tähelepanu lääne turu vallutanud Xiaomi, kelle müük kasvas eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes tervelt 86,9%!

Aasta viimasesse kvartalisse jäävad jõulupühad ja aastavahetus – aeg, mil nõudlus uute seadmete järele on eriti suur. Juba jaanuaris peaksid meieni jõudma andmed selle kohta, kas hiljuti välja lastud luksuslik iPhone X aitab alistada Samsungi võitluses 2017. aasta neljanda kvartali ja ka kogu aasta parimate müüginumbrite eest.

Allikas: Canalys

ehk nik_ye usub, digitehnoloogia peab aitama tööd tehes säästa aega, samas aitama ka igapäevases elus (Google Maps, netipangad) ning vabal ajal (meelelahutus ehk videomängud, filmilaenutus). Tema põhilisteks kaaslasteks on nutitelefon koos netiga, Spotify ja erinevad pilveteenused pilved. "Tänane digiolevik algas lapsepõlves Nintendo Famicomi mängimisega ja lasteaias Windows 98 kasutamise oskuste omandamise ja samas DOS-mängude mängimisega," meenutab ta. "6-aastasena sain endale oma arvutit, aasta pärast saime koju kaabelinterneti, mille pärast veetsin palju aega arvutites ja vanades mängusüsteemides." Siiamaani on tema uhkuseks Jaapanist toodud Sega Dreamcast. "Digitarklust on minu joaks oluline levitada selleks, et rahvas teaks, miliseid innovatiivseid lahendusi maailmas tänapäeval pakutakse."

Kommentaarid