Mõned nädalad tagasi kuulutati välja uued iPhone’id. Kui aga plaanid jääda selle juurde, mis juba taskus, siis võib-olla oleks hoopis vaja uut akut?

 

Koos telefoniuudistega anti teada, et akuvahetuse hinnad lähevad järgmise aasta alguses tunduvalt kõrgemaks, nii et pigem tasub tegutseda varem kui hiljem.

Käesoleva aasta alguses lasi Apple akude vahetamise hinna alla. Põhjuseks skandaal, kus paljastati vanemate iPhone’i mudelite tahtlik aeglustamine, mille eesmärgiks oli firma sõnul telefonide kokkujooksmise vältimine. Paljude arvates oli tegu alatu müügivõttega, utsitamaks kliente vaatama uute telefonide poole. Praegu kehtiv soodne hinnakiri peaks lõppema selle aastaga.

Alates 2019. aasta 1. jaanuarist saab 69 euro eest uue aku mudelitele iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ja iPhone X. iPhone SE, iPhone 6 ja hilisemad saavad uue aku senise 29 euro asemel 49 euroga. Enne Apple’i fiaskot akudega maksis uus iPhone’i aku 79 eurot.

Kui telefonil kehtib aastane garantii või AppleCare+ kate, on akuvahetus tasuta. AppleCare+ kehtivust saab kontrollida sellel Apple’i lehel. Vahetuse tegemiseks tuleks pöörduda Apple’i poodi või ametlike edasimüüjate poole, kirjutab Digital Trends.

Kuidas aga teada, kas aku vajab vahetamist? Apple’i soovitusel võiks seda teha siis, kui aku mahutavus on langenud alla 80 protsendi. Seda saab kontrollida, minnes Settings -> Battery -> Battery Health.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid