iPhone’i kasutajad saavad peagi iOS-seadmega ühilduvat nutikella otsides valida senisest rohkemate nutikellade seast.

Nutikäekell Samsung Gear S2 Classic eestvaatest2
Samsung Gear S2 Classic. Foto: pood.elion.ee

Lõuna-Korea tehnoloogiaettevõte Samsung teatas teisipäeval, et käesoleva aasta lõpu poole saab Samsung Gear S2 nutikella ühildada ka iOS-il töötavate tahvelarvutite ning nutitelefonidega. Kuigi täpsemat ajakava ettevõte ei avaldanud, on see suurepärane uudis kõikidele iPadi ja iPhone’i kasutajatele, kes seni on pidanud leppima alternatiivsete valikutega. Samsungi nutikellad on seni olnud kasutatavad ainult Samsungi enda või vähemalt Androidi operatsioonisüsteemil toimivate telefonidega.

Kuigi Apple Watch on kasutajate poolt hästi vastu võetud, leidub kindlasti palju inimesi, kellele kandiline kuju kella puhul kuigi meeltmööda ei ole ning kes otsivad randmele midagi klassikalisemat. Kui kandilise kujuga Apple Watchi puhul saab lisaks puutetundlikule ekraanile menüüs liikuda kella küljel olevat rattakest kasutades, siis Gear S2 on sarnase funktsionaalsuse jaoks saanud endale pöörleva sihverplaadi.

Kes oma i-seadmele siiski mingit muud alternatiivi otsib, siis alljärgnevalt on ära toodud valik nutikellasid, mis samuti iPhone’ide ja iPadidega ühilduvad.

Allikas: cnet

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid