Digitarga LIVE-blogi: uued iPhone 6s mudelid on väliselt sarnased, kuid sisult täiesti erinevad

#apple #iPhone #iPhone 6s

Uued iPhone 6s mudelid on tugevamast alumiiniumist ja suudavad teha ka 4K resolutsioonis videoid. EMT ja Elioni müügikonsultant ning Digitarga uudistetoimetaja Taavi Õmblus tegi põhjaliku live-ülevaate põnevatest uudistest, millega Apple oma iga-aastasel esitlusel välja tuli.

Publik koguneb saali, taustaks mängib Apple’i enda Beats1 raadio.

Tuled kustuvad ning publiku aplausi saatel astub lavale Tim Cook. “Ees on ootamas suured muutused.”

Apple Watch

apple-iphone-6s-live-_0203

Tim Cook kirjeldab, kuidas Apple Watch on inimeste elusid muutnud ning kuidas inimesed selle kasutamist armastavad. Tervelt 97% kasutajatest on kellaga rahul.

Watch OS2

Watch OS2 toob kella esilehele erinevaid kujundusi ja lisa tuleb ka kolmandate osapoolte rakendustele. Väga suur uuendus on näiteks Facebook Messenger. Suhtlemiseks pead kõigest kella sisse rääkima ning kell muudab audio tekstiks ja saadab edasi sõbrale. Rakenduste poest on kellale võimalik rakendusi valida juba rohkem kui 10 000 rakenduses seast.

Airstrip

Rakendus, mis jälgib kasutaja tervislikke näitajaid ning võimaldab neid andmeid kiirelt ja lihtsalt otse oma arstile saata. Kella pealt saad ka ise jälgida oma tervisenäitajate ajalugu (seda kõike kella küljel oleva rattakese kaudu). Juurde on lisatud funktsioon loote tervise jälgimiseks. Praegu kahjuks ei tea, kas ja mil viisil see Eestis kasutust leida võiks.

Uued kellarihmad

Olemasolevatele variantidele on lisandunud kolme erineva disainiga pruuni värvi nahast kellarihmad ning terve hulk uute värvidega kummist rihmasid. Koos uue tarkvaraga oodatakse kelladelt veelgi suuremat müügiedu.

Foto: twitter.com/engadgetapple-iphone-6s-live-_0404

iPad Pro

Screen Shot 2015-09-09 at 20.19.47

Tim Cook esitleb iPadide seeria kõige uuemat mudelit – iPad Pro. Uus tahvel on senistest tahvlitest suurima ekraaniga – 12,9” ning ligi kaks korda võimsam kui iPad Air 2. Suurele tahvlile annab jõudu uusim 64-bitine A9x protsessor ning suurepärasteks piltideks on tahvlil 8 MP i-Sight kaamera. Uus tahvel on väidetavalt kiirem kui 80% sülearvuteid.

apple-iphone-6s-live-_0594

Suurema tahvliga on veel parem mängida, tööd teha ning isegi muusikat luua.  5,6 miljoni piksliga Retina ekraan teeb filmielamuse veelgi paremaks. Akut lubab ettevõte kuni 10 tundi. Õhukese tahvli sisse on mahutatud neli kõlarit, mis toodavad kolm korda valjemat heli kui eelmine mudel. Uus iPad Pro tuleb välja kolmes värvitoonis – hõbe, kuldne ning hall.

Lisaks uuele 12.9” iPad Pro’le laseb ettevõte paralleelselt välja ka uue iPad mini 4 mudeli, mis kujutab endast iPad Air 2 sisu väiksemas kestas.

Smart keyboard

Juhtmevaba nutiklaviatuur ühendub tahvliga uue magnetilise Smart Connecteriga, mille kaudu tahvel klaviatuuri energiaga varustab ning andmeid vahetab. Klaviatuuri tahvliga ühendades piisab Smart Connecterist ning eraldi ühendusi looma ei pea. Ettevõttele omaselt on uus klaviatuur kauni disainiga ning eristub kergesti teistest turul olevatest juhtmevabadest klaviatuuridest.

Screen Shot 2015-09-09 at 20.51.27

Apple Pencil

Kunstnikele, arhitektidele ja teistele, kes vajavad oma töös pliiatsit, on ettevõte loonud spetsiaalse pliiatsi ning selleks täiesti ümber ehitanud tahvli ekraani. Tänu Force Touchi tehnoloogiale saab ekraan aru temale mõjuvast jõust ning seetõttu on tahvlile joonistamine veelgi sarnasem paberile kirjutamisega. Pliiatsi laadimine käib läbi iPhone’i laadija.

Multitasking

Uue tahvli arendamisel kasutusmugavuse ja produktiivsuse suurendamiseks teeb ettevõte tööd lausa Microsoftiga. Microsofti esindaja demonstreerib Office’i kasutamist iPad Pro’l. Apple Pencil teeb esitluse loomise Powerpointis imelihtsaks. Ekraani saab jagada kaheks ning võimas protsessor tagab, et kummalgi ekraanil tehtavate tegevustega tahvel hätta ei jää.

Apple TV

apple-iphone-6s-live-_1340

Uus pult

Esimese uuendusena hakkab silma täiesti uue disainiga pult, millel on lisaks nuppudele ka puutetundlik paneel ning eraldi “Siri”-nupp. Puutetundlik paneel tundub olevat mugav lahendus rakenduste lehitsemiseks ning filmi kerimiseks edasi või tagasi.

“Siri”-nuppu vajutades piisab oma soovi ütlemisest (“Näita mulle populaarseid komöödiafilme”) ning vastavalt soovi sisule otsib Siri soovitu kiirelt välja. Selleks kasutab ta erinevaid keskkondasid nagu iTunes, Netflix, Hulu jpt.

Täiesti uus viis multimeediasisu tarbimiseks

apple-iphone-6s-live-_1355

Apple usub, et televisiooni tulevik peitub rakendustes ning ka Apple TV ei ole enam kõigest filmide vaatamiseks. See näitab sulle ilmaprognoosi, uudiseid, mängib muusikat ning uue puldi abil saad mängida isegi mänge, millest mõned olid seni saadaval vaid konsoolidele.

Võimsam sisu

Uuel Apple TV-l on eelmisest võimsam 64-bitine A8 protsessor, kiirem Bluetooth 4.0 standard, infrapunavastuvõtja ning kiirem wifi, mis suudab vastu võtta isegi kiiremaid ühendusi kui praegu saadaval. Lisaks on üle mindud täiesti uuele tarkvarale tvOS, mis põhineb iOS-l ning on seega arendajatele juba varasemast paremini tuttav. See tähendab omakorda, et oodata on järjest enam rakendusi ning funktsionaalsust Apple TV-le.

iPhone 6s ja iPhone 6s Plus

Ja nüüd see, mida me oodanud oleme – uus iPhone. Tim Cooki sõnul on iPhone maailma populaarseim ning armastatuim telefon. Saage tuttavaks värskeimate mudelitega iPhone 6s ning iPhone 6s Plus – kõige arenenumad nutitelefonid maailmas. Uued telefonid on väliselt sarnased, kuid sisult täiesti erinevad.

apple-iphone-6s-live-_1864

3D Touch ehk Force Touch

apple-iphone-6s-live-_1938

Tänu Force Touchi tehnoloogiale saab telefon aru ka teistsugustest puudutustest kui nipsamine ja näpistamine ning tugevam vajutus kuvab ekraanile täiesti uued valikud. Funktsioon võimaldab näha eelvaadet sissetulnud meilist ilma seda avamata ning avab kaamerarakenduses lisavalikud, mis võimaldavad kiiret ligipääsu näiteks esikaamerale. Integreeritud tavapäraste nipsamis- ja näpistamisliigutustega, kutsub Apple uut tehnoloogiat 3D Touchiks, mis lisab lugematul hulgal uusi võimalusi, mida arendajad rakendusi luues kasutada saavad.

Uut iPhone’i toidab kolmanda põlvkonna A9 protsessor, mis teeb telefoni kuni 90% kiiremaks. Uus protsessor koos Force Touchiga teeb telefonis mängimise kaasahaaravamaks ning teise põlvkonna sõrmejäljelugeja on veelgi kiirem kui eelmine.

Kaamera

apple-iphone-6s-live-_2160

Telefonidel on võimekam 12 MP i-Sight kaamera, veelgi kiirema ja täpsema autofookusega ning võimelised filmima 4K resolutsioonis videoid. 5 MP esikaamera jaoks täidab välgufunktsiooni telefoni ekraan. Välimuselt on kaamera jäänud samaks ehk ulatub korpusest pisut välja nagu eelmisegi mudeli puhul.

Live Photo – järjekordne geniaalne kasutus uudsele Force Touchi tehnoloogiale. Vaikimisi sisselülitatud funktsioon, mis pilti tehes salvestab taustal ka lühikese videolõigu, mida näppu pildil hoides vaadata saab. Uskumatul kombel ei võta sellised pildid sugugi palju mäluruumi ning pildistamine on jätkuvalt välkkiire.

Materjalid

apple-iphone-6s-live-_1910

Uued telefonid on valmistatud tugevamast alumiiniumist, mis peaksid vähendama eelmisel mudelil esinenud paindumise probleemi. Klaas ei ole küll safiirklaas, kuid väidetavalt telefonitööstuses kasutatavatest kõige tugevam. Tehnogigandi uusimad mudelid on sarnaselt muude Apple’i toodetega valmistatud taaskasutatavatest materjalidest nagu alumiinium ja klaas ning telefon ei sisalda ohtlikke ühendeid nagu elavhõbe, arseen jms. iPhone 6s ja iPhone 6s Plus on saadaval neljas värvitoonis – kuldne, hõbedane, hall ning roosa.

Tarkvara

Uus operatsioonisüsteem iOS 9 saab kasutajatele kättesaadavaks 19. septembril. Selleks, et telefoni vahetamine toimuks võimalikult sujuvalt, on Apple loonud spetsiaalse rakenduse “Move to iOS”, mis on allalaaditav Androidi rakendustepoest ja toob kerge vaevaga kõik sinu olulised andmed vanast telefonist uude iPhone’i.

Lõpetuseks esineb publikule One Republic.

Kommentaarid