Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock

iPhone X inimesi ükskõikseks ei jäta, omanikud silitavad hellalt selle siidist pinda, mitteomanikud kiruvad kõrget hinda ja vähest funktsionaalsust. Vähehaaval aga hakkavad ilmuma rakendused, mis iPhone X-i ainuomast funktsionaalsust, st Face-ID-d kasutusele võtavad.

Üheks selliseks rakenduseks, mis kindlasti paneb kasutajad grimassitama, on uus rakendus Rainbrow – mäng, mille tegevust juhib kasutaja oma kulmudega ehk erinevad kulmuliigutused liigutavad või panevad mängutegelase vajadusel seisma. Mäng on kindlasti lõbus nii mängijale endale kui ka juuresolijatele, kes võivad meelt lahutada mänguri grimassidega. Lisaboonusena arendab see kasutaja miimikat ja näolihaseid.

Rainbrow kasutab iPhone X-i True Depthi kaamerat ja liitreaalsust (augmented reality). Ehkki esialgu võib tunduda, et tegu on vaid iPhone X-i liikuvate-laulvate emotikonide sarnase mõttetu lõbustusega, võib see n-ö esimene pääsuke olla teedrajav pioneer paljude teiste ja märksa kasulikumate rakenduste seas. Telefoni puutevaba juhtimine võib olla järgmine suur samm nutitelefonide evolutsioonis. Rainbrow toimimisprintsiibiga võid tutvuda siin.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi