Allikas: Apple

iPhone X nipid 0


Hiljuti avaldanud autorid

iPhone X on vaieldamatult üks suuremaid hüppeid, mida iPhone oma arengus ette on võtnud ja seda mitte ainult uue servast servani ekraani tõttu. Seega nõuab uue iPhone’ide lipulaeva kõikide võimaluste selgeks saamine kindlasti väikest tutvumisperioodi. Omalt poolt pakume mõningaid nõkse, et see aeg oleks võimalikult lühike ja valutu.

 

Virtuaalne Kodu-nupp (Home)

Üheks suuremaks uuenduseks värske telefonimudeli juures on harjumuspärase füüsilise Kodu-nupu kadumine telefoni esipaneelilt. Kui tunnete selle järele puudust, siis meisterdage see endale ise. Tegelikult mitte küll päris ise, vaid Apple on teie peale mõelnud juba varakult. Minge telefoni sätetesse ning minge edasi General > Accessibility > AssistiveTouch. Aktiveerige Assistive Touch. Seejärel valige sealsamast Customise Top Level Menu ning vajutage miinusmärki, kuni järgi jääb üks ikoon, mida ekraani alaserva paigutada. Valige Home ning vajutage tekstile Done. Vajutedes nüüd tekstile Back saate ikoonile anda vastavalt oma eelistustele erinevaid funktsioone sõltuvalt sellele vajutamiste arvust ning intensiivsusest (üks või kaks vajutust, pikk vajutus, 3D Touch). Ikooni taustale jääva riba intensiivsust ehk läbipaistvust võite samuti ise reguleerida (vt Idle Opacity).

 

Koputusega äratus

Ekraani unerežiimist äratamiseks ei pea enam telefoni küljel asuvat nuppu vajutama ega isegi telefoni kätte võtma, vaid piisab ka koputusest ekraanile. Seda funktsiooni saab sisse või välja lülitada telefoni sätetest valige General > Accessibility ning aktiveerige Tap to Wake.

 

Taskulamp

Vajutades tugevamalt telefoni suletud avaekraanil olevat kaamera ikooni aktiveerite ja/või lülitate välja taskulambi.

 

Ekraaniteated

iPhone X on juba tehases sätestatud nii, et telefoni ekraanile ilmuvad teated jäävad varjatuks seni, kuni telefoni omanik pole ennast Face ID-ga identifitseerinud. Juhul, kui soovite siiski lugeda teateid näiteks laual lebava telefoni ekraanilt, siis peate minema telefoni sätetesse Settings > Notifications > Show Previews ning valima Always.

 

Luup

Kui varem sai iPhone’i suurendusklaasi-funktsiooni aktiveerida vajutades kiiresti kolm korda kodunuppu, siis nüüd tuleb selleks vajutada samamoodi telefoni paremal küljel asuvat nuppu.

 

SOS-kõne

Tehasesätetena aktiveerib telefonilt SOS-kõne, kui korraga all hoida nii paremal küljel olevat nuppu kui emba-kumba telefoni heli reguleerivatest nuppudest. Minnes aga telefoni sätetesse Settings > Emergency SOS ja valige Also Works with 5 Clicks ning te saate oma hädakõne aktiveerida ka kiiresti viis korda paremal servas olevale nupule vajutades. Kui te olete juba telefonis loonud endale Medical ID, siis edastatakse teie hädakontaktidele ka teie asukoht.

 

Kontrollkeskus (Control Center)

Kontrollikeskuse avamiseks peate nüüd näpuga ülevalt alla viipama telefoniekraani paremast servast.

 

Rakenduste vahetamine

Selleks, et liikuda oma avatud rakenduste vahel tuleb tõmmata näpuga telefoniekraani alaservas paremale, et jõuda viimati kasutatud rakenduseni. Alaservas sõrmega vasakule ja paremale viibates liigute oma avatud rakenduste vahel.

 

Ühekäe-ekraan

Juba iPhone 6 puhul sai kodunupu topeltvajutusega tuua telefoni ekraanil olevad ikoonid allapoole, et neid vaid ühe käega kasutada saaks. Selleks tuleb minna Settings > General > Accessibility ja aktiveerida Reachability. Nüüd saate ikoonid tuua oma näpule ligemale tõmmates sõrmega ekraani mööda ülevalt allapoole. See nõuab väikest harjutamist ning esimestel kordadel ei pruugi õnnestuda.

Ekraanipilt

Ekraanipilte saab iPhone X-iga teha, kui vajutada korraga paremal küljel olevat nuppu ja helireguleerimise ülemist nuppu.

 

Tähelepanelik Face ID

Require Attention for Face ID on turvalisuse lisatase, mida iPhone X pakub. See keskendub telefoni avamiseks rohkem kasutaja silmapiirkonnale, mitte ainult tervele näole. Seda funktsiooni saab sisse ja välja lülitada kui minna Settings > Face ID & Passcode ja aktiveerida või deaktiveerida Require Attention for Face ID.

 

Slow-Sync välklamp

Kui sa varem oled iPhone’i kaamera välklampe vältinud, siis on nüüd õige aeg ümber mõelda ja proovida, sest nn Slow-Sync välklambid kuuluvad tavaliselt profifotograafide varustusse.

 

Lähtestamine

Ka parim telefon vajab aeg ajalt taaslähtestamist, mis on edasiarendus tavalisest restardist. Selleks, et teha iPhone X-ile lähtestamine, tuleb vajutada ja all hoida korraga mõlemat helireguleerimisnuppu ning telefoni paremas servas olevat nuppu.

 

Kaamera portree-režiim

Kaamera portree-režiim pakub põnevaid võimalusi neile, kes tulevad iPhone 7 ja varasemate iPhone’ide pealt. Proovige näiteks Stage Light valgustusrežiimi ja te üllatute kindlasti. iPhone X-il on esimese iPhone’ina portree-režiim ka telefoni ekraanikaameral.

 

 

 

 

 

 

 

 


Autorist

Erki Oras

Erki Oras

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusidm" muigav ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkuse on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Autori teised artiklid

Kommentaarid