Tulevikus võib varastatud iPhone pildistada varast ja isegi tema sõrmejälje salvestada.

Apple on otsustanud võtta kasutusele erinevaid vargusevastaseid meetmeid, seejuures patenteerinud lahenduse, mis võimaldaks varastatud iPhone`il teha vargast pilti, salvestada videot, heli ja ta sõrmejälge, ilma et varas sellest arugi saaks.

Uue lahenduse juures võib välja tuua ka ühe tehnilise takistuse: siiani on Apple’i seadmetele sõrmejälje lisamine olnud pikem protsess ja kasutaja peab korduvalt oma sõrme lugejale asetama erinevate nurkade alt.

Tulevikus võib Touch ID versioon ja Apple sõrmejäljelugeja tunduvalt kiiremalt ja tõhusamalt töötada.

Lisaks saaks Apple’i seade salvestada ka pilte vargast ning heli. Kahtlase käitumise puhul, näiteks turvalisuse seadeid muutes, teeb esikaamera automaatselt pilti.

Kõik eelnev tuleb Apple`il kooskõlastada ka juriidiliselt, sest sellised turvalahendused tekitavad privaatsuse ja legaalsuse küsimusi. Kui Apple`il on võimalus varjatult kätte saada ja hoiustada biomeetrilist informatsiooni, isegi, kui see on disainitud tarbijate kaitseks, võib see mõjutada ettevõtte reputatsiooni.

Tim Cook on pidevalt väljendanud ettevõtte seisukohti privaatsuse küsimuses ning otsuses mitte hoiustada ühtegi krüpteerimata informatsiooni.

Kokkuvõttes ei pruugi seda lahendust praegu patenteeritud kujul tarbijatele mõeldud toodetes niipea veel näha.

 

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid