Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Iga järgnev põlvkond nutitelefone on loodud eelmisest võimsamad, parema kaamera ja teravama ekraaniga, kuid akutehnoloogia on laias laastus jäänud samaks. Võimsate telefonide kitsaskoha on enda lahendada võtnud Suurbritannia tehnoloogiaettevõte Intelligent Energy, kes on loonud jõuallika, mis lisaks pikemale vastupidavusele on kõige tipuks ka keskkonnasäästlik.

iPhone-6-batteryEttevõte suutis luua jõuallika, mis toodab energiat vesiniku ja hapniku segunemisel. Tulemuseks on aku, mis mahub iPhone 6 korpuse sisse ning suudab telefoni töös hoida terve nädala. Ainsaks väliseks muudatuseks on telefonikorpuse taha tehtud väikesed ventilatsiooniavad, et elementide segunemisel tekkivat veeauru ja soojust välja juhtida.

Laadimiseks „tangitakse“ telefon vesinikgaasi abil täis läbi kõrvaklapipesa. Ettevõtte esindaja kinnitusel ei ole vesinikjõuallikatel töötavaid telefone turule oodata veel mitu aastat, kuid turule jõudmise aeg sõltub pigem nende partnerite valmisolekust tehnoloogiat oma seadmetes kasutada.

Intelligent Energy on ettevõte, keda on ka varem Apple’iga seostatud, kui 2014. aasta keskel liikusid jutud selle tehnoloogia kasutamisest MacBookides. Huvitaval kombel omab Apple mitut patenti oma seadmetes vesinikjõuallikate kasutamiseks.

Kumbki ettevõte ei ole siiski omavahelisi suhteid kommenteerinud. Ettevõte on loonud ka samal tehnoloogial põhineva akupanga, mida on internetist võimalik tellida umbes 170 euro eest.

Allikas: This iPhone has a hydrogen fuel cell inside, with enough power to last a week on a charge

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid