Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Internet kolib asjadesse ja mõjutab meie kõigi elu

#asjade internet #iot

Üha hoogu koguv tegevuste digitaliseerimine suurendab ka vajadust asjade interneti ehk IoT lahenduste ja toodete järele.

 

Seadmete valik ja hulk, kuhu sisse asjade internet poeb, on üsna lai ja kirju: nutitelefonid, autod, köögitehnika, aktiivsusmonitorid, valgusfoorid, tootmisseadmed jne. Seepärast on asjade internetist saamas meie igapäevaelu ja -töö lahutamatu osa. Üha enam ettevõtteid mõtleb juba täna aktiivselt sellele, kuidas asjade interneti abil ärile uus hingamine anda, enda tegevust efektiivsemaks muuta ja oma klientidele uusi ja kasulikke võimalusi pakkuda.

Tänapäeval leidub ka Eestis mitmeid ettevõtteid, kes on kasutusele võtnud reaalsed IoT lahendused ning kellele Telia on aidanud neid välja töötada. Nii on koos ERGO kindlustusega loodud sõiduki e-kindlustus, mis võimaldab kindlustada oma sõidukit vastavalt kasutuspõhisusele ehk just siis, kui on vaja sõidukit reaalselt kasutada, kas või ühe päeva kaupa. Selleks on loodud koos ERGO-ga mugav mSõiduki äpp. Koostöös Leiburiga on sündinud just leivatööstusele vajalik kerkekapi monitoorimise süsteem, mis jälgib detailselt keskkonna niiskust ja temperatuuri, aidates sel moel tootmisettevõttel oma tööd tõhusamalt teha. Koostöös Alexelaga sündis aga nutikas järelhaagiste rendilahendus, mis võimaldab haagist rentida ilma tankla töötaja abita ning pabereid määrimata. Rentnikul on vaja vaid nutirakendus enda telefoni alla laadida, leida endale sobiv haagis ning haagise rendi asukoht ning seejärel juba iseseisvalt haagis rentida ja see sama lihtsalt ka tagastada.

Telia Eesti asjade interneti valdkonnajuhi Toomas Kärneri kinnitusel saab IoT tehnoloogiat kasutada ettevõtte tegevuse automatiseerimiseks ning protsesside digitaliseerimiseks. See aitab hoida kokku kulusid, tagada paremat kvaliteeti ning tõsta juhtimise läbipaistvust ja kiirust.

“Asjade internet on seotud mitmete äriliste eelistega ning on kasutatav väga laialdaselt ning erinevates sektorites. Madalamad kulud ja mugavus pakuvad lõputuid võimalusi oma ettevõtte paremaks muutmisel ning uute klientide leidmisel. IoT lahendustega on võimalik saavutada kliendiga personaalsem kontakt ning pakkuda tema ootustele vastavaid tooteid-teenuseid,” lisab Kärner.

Lisainfot IoT võimaluste kohta saab infonumbrilt 1551 ning Telia veebilehelt.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi