Hetkel veel kõige uuemas Windows 10 versioonis võib kasutada mõlemat, Internet Explorerit ja uuemat brauserit Microsoft Edge. Viimastel aastatel on olnud näha, kuidas Microsoft üritas luua uut tänapäevast brauserit aga vana oli veel samuti kasutuses. Nüüd aga on selge, et Internet Explorer pannakse järgmisel aastal kinni ja järgmisest Windowsi versioonist, järjekorranumbriga 11, seda enam ei leia.

 

Windows 11 ametlikuks vaikebrauseriks saab Microsoft Edge. Praegu liikvel olevat Windows 11 testversiooni kasutades Internet Explorer enam ei avane. Proovides läbi otsetee Internet Explorerit avada, avaneb hoopis – üllatus-üllatus – Edge.

 

 

Tegu on esimese korraga rohkem kui 20 aasta jooksul, kui Windows ei paki oma uude versiooni enam kaasa Internet Explorerit, kirjutab The Verge. Esimene kord kui Exploreri Windowsi arvutist võis leida oli aastal 1997 ja tegu oli Windows 95-ga.

Kui kümmekond ja rohkem aastat tagasi oli vähe neid, kes kasutasid mõnda muud veebilehitsejat kui Internet Explorer, siis praegu tuleb ilmselt tikutulega taga otsida neid, kes seda veel kasutavad. Ajad läksid edasi, tulid kiiremad, lihtsamad ja võimalusterohkemad brauserid, mis hakkasid vaikselt, kuid järjekindlalt Microsofti ikoonilist Explorerit välja vahetama.

Internet Exploreri võidukäigu alguseks võib pidada paarikümne aasta tagust aega, kui Microsofti arvutid valitsesid maailma ning just oli välja tulnud uus Windows XP, millega oli kaasas Internet Explorer 6. See oli aeg, kui interneti kasutamine kasvas plahvatuslikult ja oma tipphetkel kasutasid Internet Explorer 6 umbes 90 protsenti kasutajatest.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid