Allikas: Instagram

Instagram esitles äsja funktsiooni, mille abil saab ühte postitusse panna kuni 10 fotot ning videot – tehes ühest postitusest galerii.

Selle kasutamiseks tuleb alustada tavalise foto üleslaadimisest.  Seejärel tekib juurde valik selekteerida fotosid ning valida piltide järjekorda ja filtreid. Fotod on ruudukujulised ja praegu saab panna ühe pealkirja. Galeriist annavad märku väikesed täpid foto all, millel sõrmega nipsates pilte vahetada saab. Galerii pilte saab laikida ja kommenteerida nagu kõiki teisigi pilte ja videoid.

Instagrami pildigalerii funktsioon on hea uudis, sest nüüd on väiksem tõenäosus, et Instagrami pildivoogu ummistavad ühelt ürituselt tehtud kümme pilti ning kasutaja saab need kõik ühte postitusse panna. Mitte kunagi varem ei ole oma eluhetkede jagamine olnud Instagramis lihtsam. Kui funktsioon Instagramis puudub, siis tuleb rakendus Play Poes või App Store’is uuendada.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid