Allikas: Shutterstock

Üks suuremaid sotsiaalmeediavõrgustikke hakkab toimima uut moodi, proovides kasutajate käitumist ja soove rohkem ette ennustada.

Hashtag’id loovad sotsiaalmeediavõrgustiku

 

Instagram koosneb justkui kahest poolest. Üks neist on ruudukujulised fotod, teine aga see, mis loob sellest sotsiaalmeediavõrgustiku ehk hashtag’id. Kui varem sai hashtag’idega toimetada neid otsides või siis pildi all olevale vajutades, siis nüüd on Instagram tutvustamas uut viisi. Edaspidi saad hashtag’i follow’da samal viisil nagu jälgid inimesi, kirjutab The Verge. Instagrami algoritm valib konkreetse hashtag’i kõige populaarsemad pildid ja segab need main feed’i ehk nende fotode sekka, mis scroll’ides silme eest läbi jooksevad. See on ühe suurema suhtlusvõrgustiku fundamentaalne muutus. Tänu sellele hakkavad lisaks sõprade koera- ja toidupiltidele automaatselt sisse tulema ka kallid autod, tänavamood jms.

Endiselt jääb alles ka luubikujulise sümboliga explore, mis samuti soovitab seda, mis kasutajale võiks meeldida. Explore’i kasutades näen enamasti suvalist sisu, raske on isegi meenutada, kas olen tõesti laikinud midagi sellist, mille tõttu mulle kuldehteid ja tätoveeritud mustanahalisi pakutakse…

Uut funktsiooni testinu kommenteeris, et fotod, mis tulevad main feed’i on hoolikamalt valitud, pakkudes variatsioone ning lubades kasutajal anda tagasisidet, mida tahaks rohkem ja mida vähem näha. Tundub, et Instagramil on läinud korda leida võimalus pakkuda kasutajale just talle meeldivaid pilte, ilma et ta peaks neid ise leidma tohutult paljude mitte nii huvitavate seast.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid