Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Instagram, mis on telefonifotograafia üks populaarsematest väljunditest, kaotas ära piirangu, mis lubas üles laadida vaid ruudukujulisi pilte.

Kunagi populaarne polaroidkaamera. Foto: wired.com
Kunagi populaarne polaroidkaamera. Foto: wired.com

Ruuduformaat oli algselt mõeldud austusavaldusena polaroidkaameratele, mis tegid samuti vaid ruudukujulisi pilte, kuid digiajastu tehnoloogia juures oli see pigem tüütu piirang.

Nüüdsest on pilte võimalik üles laadida nende originaalformaadis. Kui eelnevalt tuli kogu pildi Instagrami mahutamiseks kasutada rakendusi nagu NoCrop, mis lisas pildile ääred ning muutis selle vajalikku formaati, siis nüüd piisab originaalpildi laadimisest Instagrami ning isegi panoraampildid jäävad kogu oma uhkuses samasuguseks, kui need telefonis olid.

Kuvasuhte piirangu eemaldamisega muutus Instagram ka paremaks platvormiks reklaamile ning seda on juba ära kasutanud Star Warsi loojad, kes avaldasid oma Instagrami-lehel laiemas formaadis tiiseri sellel sügisel esilinastuvast uuest Star Warsi episoodist.

Rakenduse uuendus on nüüdseks juba saadaval ning kui sinu telefon rakendusi automaatselt ei uuenda, logi sisse Google Play Poodi või App Store’i, laadi alla uuendus ning jaga pilte uutmoodi.

Allikas: Instagram breaks out of its square mold

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid