Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Liina Pulges pildistab oma elus palju ja kõike seda, mis on tem elus kirglik, remonttöödest, retromööblist kuni laste ja looduseni.

Instagrami 10 käsku: ole kaval ja tee paremaid pilte ning muutu sõpradele uhkelt nähtavaks

#fotod #instagram #liina pulges #pildid #pilditöötlus

Ettevõtja ja remondiblogija Liina Pulges annab 10 soovitust, kuidas teha Instagrami abiga tavalistest fotodest pildid, mis teevad kadedaks iga kaasmaalase.

Miks me paneme endast ja oma tegemistest pilte internetti? Eks ikka selleks, et kõik saaksid vaadata ja imetleda meie uskumatult kaunist elu: kuidas me sööme vaid parimaid roogasid, kuidas meie taevas siravad üksteise võidu vaid päike ja vikerkaar ning kuidas meie imelised lapsed on lihtsalt vastupandamatult nunnud!

Jah, õige, eestlane paneb oma pildid üles vaid selleks, et kaasmaalased kadedusest roheliseks ajada. Kuidas seda kõike eriti nutikalt teha, saab selgeks järgneva 10 Instagrami-käsuga.

Liina Pulges - instagramis kaliina21
Vahel on mobiiliomaniku pildileiud kummalised ja võikad. Pildil leid Viimsi rannast 2013. aasta suvel. Liina Pulges.

Tee midagi erinevat!

Kohe jõuab kohale suvi ning internet saab täis pilte varvastest merevees ning ülesvõtteid pikkadest jalgadest, taustal kuum rannaliiv. See on nii 90ndad! Tee silmad lahti ja vaata, mida põnevat rannast veel leida võib.

Beebide ja kassipoegade vastu ei saa

Kui sul on kodus ülinunnu kassipoeg või vastsündinud kaksikud, siis pole Instagrami üldse vaja. Tee neist suvaline pilt, lisa ülesvõttele veidi soojust, näpuotsaga raamistust ning nunnumeeter on kindlalt punases!

Beebipildid on õige töötluse ja toonimise järel alati nunnud ning mõjuvad kindlasti positiivselt igale vaatajale. Liina Pulges.
Beebipildid on õige töötluse ja toonimise järel alati nunnud ning mõjuvad kindlasti positiivselt igale vaatajale. Liina Pulges.
Liina Pulges - Instagramis kaliina21
Ka Instagramis võib isikupärase pildi saamiseks kaameraga mängeldes julgelt katsetada, näiteks kauguste, fookuste ja valgusega. Oliver Pulges.

 

Liina Pulges - Instagramis kaliina21
Ära lase end petta! Iga kena foto Instagramis pole sugugi mobiiltelefoni ja rakenduse läbi tehtud, vaid sinna hoopis hiljem üles laetud. Liina Pulges.

Tee sohki!

Liina Pulges - instagramis kaliina21
Instagram on koht oma eluhetkede ja meeleolude jagamiseks – kasuta julgelt selleks kõiki loomingulisi ja tehnoloogilisi võimalusi. Oliver Pulges.

Esialgu kasutati Instagrami telefoniga tehtud hetkede levitamiseks. Nüüd aga jagavad tõelised instaprofid pilte, mis on tehtud väga heade profikaameratega ning suure tõenäosusega on need ka eelnevalt töödeldud. Miks peaks sina kehvem olema? Lase korralikul fotograafil endast ägedad pildid teha ning lae need ilma mingite süümepiinateda Instagrami.

Mängi valgusega!

Alati ei pea piki valgust pildistama. Hoopis huvitavama pildi võid saada vastu valgust. Päikesejänkud ronivad ise pildile.

Liina Pulges - Instagramis kaliina21
Vahel võib kõiki fotograafia-reegleid eirates jõuda tõeliselt uhkeldava ja ainulaadse tulemuseni. Oliver Pulges.

Zoom’i jalgadega

Liina Pulges - instagramis kaliina21Kui tahad teha lähivõtet, siis astu pildistamiseks objektile ise lihtsalt lähemale ja kadreeri, nagu vaha, sest telefoniga sisse suumides kaotab pilt tihti oma kvaliteedis.

Õige filter teeb imesid!

Katseta oma fotot kõigi filtritega. See on uskumatu, mis imesid võib õige filter teha! Lisaks saad veel iga nüanssi käsitsi timmida, rõhutades kas varjusid, värvitoone või pildi raamistust.

Liina Pulges - instagramis kaliina21
Filtrite õige doseerimine aitab tuua esile pildi meeleolu ja värvid. Liina Pulges.
Pilt on tehtud nädal aega tagasi Ida-Virumaal. Liina Pulges - Instagramis kaliina21
Pilt on tehtud nädal aega tagasi Ida-Virumaal. Liina Pulges.

 

 

 

 

 

 

 

 

Liina Pulges - instagramis kaliina21
Filtrid ei anna vaid värvilisa, need võivad aidata rõhutada emotsiooni tehtud fotol. Servade udutamise põhjendatud näide. Liina Pulges.
Liina Pulges - instagramis kaliina21
Tilt shift ehk udutamine foto servadest rõhutab pildi keskmes olevat mõtet. Liina Pulges.

Suuna vaataja pilk õigesse kohta

Tilt shift funktsiooniga saad sa pildi servad ära udustada, et esiplaanile jääks just see detail, mida soovid oma fotol rõhutada.

Loo pildi tooniga meeleolu

Alati ei pea foto värviline olema. Näiteks annab meie lõputut talvehallust palju paremini edasi mustvalge põhitooniga pilt.

Liina Pulges - instagramis kaliina21
Mängi julgelt filtritega ja otsi õige idee ning lahenda see – vahel polegi värviline pilt kõige ilmekam, vaid õige mõtte ja meeleolu toob välja hoopis seepia või foto “keeramine” mustvalgeks. Oliver Pulges.

Ruut on ruut

Ära pildistamisel unusta, et Instagram teeb kõik pildid ruudukujuliseks. Enne kui pildistamisnuppu vajutad, kadreeri foto nii, et pärast saaks sellest ruudu välja lõigata. Pane tähele, et mõne nutitelefoni kaamera-rakendusel on juba ka ruudustamise funktsioon täiendavalt juurde lisatud (nt iPhone 6).

Liina Pulges - instagramis kaliina21
Ruudus hakkavad teised fotole jäädvustatud kujundid hoopis põnevalt mänglema. Liina Pulges.
Liina Pulges - instagramis kaliina21
Ruut võib luua tõeliselt jamesbondiliku meeleolu. Oliver Pulges.
Liina Pulges - instagramis kaliina21
Ära pildista vaid iseend, jäädvusta kiirpiltidele armsaid ja olulisi hetki ka pere ringis. Liina Pulges.

Selfid on out!

Liina Pulges - Instagramis kaliina21
Otsi läbi oma mobiiliekraani maailma peegeldades julgelt põnevaid kujundeid ja vaatenurki, näed seepeale kindlasti ka ise elu uue nurga alt. Liina Pulges.
Liina Pulges - Instagramis kaliina21
Ainuüksi endast endli tegemise asemel püüa ruudulisse insta-fotosse peita ka teisi tähendusi ja varjundeid, Liina Pulges.

Kuigi sa oled just ostnud endlikepi, siis fotod, kuhu on peale jäänud pulk või pikalt ette sirutatud käsi, on täiesti ajast ja arust. Kui soovid teha portreed, siis vali selleks mõni nutikam viis.

Liina on #aastaema oma neljale lapsele, stand-up-koomik ning Unistuste Agentuuri peavõlur, kes kirjutab meile lugusid sellest, kuidas tehnika aitab tal emana ellu jääda www.unistusteagentuur.com.

Kommentaarid