Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Instagram teavitab, kui kiirelt kustuvast vestlusest on tehtud kuvatõmmis

#instagram #kuvatõmmis #snapchat

Instagram lubab, et kõik kasutajad saavad alati teate, kui nende lühiajaliselt kättesaadavatest piltidest või sõnumitest on tehtud kuvatõmmis.

Sama lahendust kasutab ka Snapchat kõigi piltide, videote ja sõnumite puhul, mis peaks ainult ajutiselt näha olema. Teavitust ei saadeta välja, kui keegi salvestab endale ajapiiranguta saadaolevat infot. Kui tegemist on personaalselt saadetud või avaliku pildi jäädvustamisega, mis on mõeldud ainult teatud aja vältel kuvamiseks, siis saad sina teate jäädvustajana selle kohta sõnumi. Sealjuures sisaldab sõnum kuvatõmmise salvestaja nime.

See on üks lisalahendus, mis sulatab Snapchati ja Instagrami rakenduse idee ühte. Instagramis saab saata sõnumeid, pilte, videoid ja Boomerang’e, mis kaovad 24 tunni jooksul või kohe, kui need loetud on. Seni oli taoline lahendus Snapchati pärusmaa.

Esialgu toimivad need kaks platvormi veel eraldi, kuid Instagram võtab tasapisi üle kogu Snapchati olemuse ja funktsioonid.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi