Allikas: Shutterstock

Instagram lubab varsti kõik pildid, videod ja sõnumid alla laadida

#äpp #instagram

Ma olen korduvalt kustutanud oma Facebooki konto ja mõni aeg hiljem uuesti sisse logides leidnud, et kõik on endiselt alles, nii nagu see viimasest korrast jäi. Nii et see pole kustutamine, vaid pigem ajutiselt teiste ja enda vaateväljast eemaldamine.

 

Aasta tagasi otsustasin lahti öelda Instagramist, mis kuulub Facebookile, kuid sellega läks teisiti. Konto kaduski koos piltide ja kõigega. Nii et pidin tegema uue konto ja alustama puhtalt lehelt.

Tänapäeval on pea võimatu midagi internetis päriselt kustutada. Kuskil Google’i serverites on ikka kõik alles. Nüüd ehitab ka Instagram lisafunktsiooni, mis võimaldab kasutajatel alla laadida kõik, mis kunagi on jagatud, nii nagu Facebookis seda juba praegu teha saab.

Varsti valmiv võimalus annab kasutajatele ülevaate andmehulgast, mis sotsiaalmeedia platvormil nende kohta leidub. See on seotud uue Euroopa Liidu isiku andmete määrusega, mis nõuab, et andmed peavad olema kättesaadavad ja liigutatavad. Ühtlasi peavad selle seaduse järgi firmad andmed kustutama, kui kasutaja seda soovib.

Instagrami omanik Facebook, mille tegevjuht Mark Zuckerberg on viimasel ajal andnud kaheti mõistetavaid vastuseid küsimuse kohta, kas nad mais jõustuva määruse ajaks seda järgima hakkavad. Pigem jah, et vältida hiigeltrahve, kuid millises mahus, selgub järgmisel kuul.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid