Allikas: Shutterstock

Instagram lubab varsti kõik pildid, videod ja sõnumid alla laadida

#äpp #instagram

Ma olen korduvalt kustutanud oma Facebooki konto ja mõni aeg hiljem uuesti sisse logides leidnud, et kõik on endiselt alles, nii nagu see viimasest korrast jäi. Nii et see pole kustutamine, vaid pigem ajutiselt teiste ja enda vaateväljast eemaldamine.

 

Aasta tagasi otsustasin lahti öelda Instagramist, mis kuulub Facebookile, kuid sellega läks teisiti. Konto kaduski koos piltide ja kõigega. Nii et pidin tegema uue konto ja alustama puhtalt lehelt.

Tänapäeval on pea võimatu midagi internetis päriselt kustutada. Kuskil Google’i serverites on ikka kõik alles. Nüüd ehitab ka Instagram lisafunktsiooni, mis võimaldab kasutajatel alla laadida kõik, mis kunagi on jagatud, nii nagu Facebookis seda juba praegu teha saab.

Varsti valmiv võimalus annab kasutajatele ülevaate andmehulgast, mis sotsiaalmeedia platvormil nende kohta leidub. See on seotud uue Euroopa Liidu isiku andmete määrusega, mis nõuab, et andmed peavad olema kättesaadavad ja liigutatavad. Ühtlasi peavad selle seaduse järgi firmad andmed kustutama, kui kasutaja seda soovib.

Instagrami omanik Facebook, mille tegevjuht Mark Zuckerberg on viimasel ajal andnud kaheti mõistetavaid vastuseid küsimuse kohta, kas nad mais jõustuva määruse ajaks seda järgima hakkavad. Pigem jah, et vältida hiigeltrahve, kuid millises mahus, selgub järgmisel kuul.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.

Kommentaarid