Noortele suunatud rakendused nagu Snapchat ja Instagram kasutavad mõlemad peamiselt kaamera funktsionaalsust ja rõhutavad hetkes elamise olulisust.

Instagram tõi turule Snapchatiga sarnase vahelehe nimega Stories.

Stories lubab postitada erinevaid pilte, mida sa päeva jooksul teinud oled. Erinevalt meile teada-tuntud Instagramist lubab uus vaheleht postitada erinevaid tegevusi, millega päeval kokku puutusid. Päeva lõpuks kaovad need pildid igaveseks ära.

Stories loob ööpäevaks eraldi alajaotuse, kuhu saab üles laadida pilte ja videoid. Kas kõlab tuttavalt? Seepärast, et Snapchatil on sarnane funktsioon nimega “My Story”, kuid väiksema filtri- ja läätse-sortimendiga.

Konkurentsi suurendamine “Ela hetkes” nišiga

Praegu on käimas suur konkurents noortele suunatud rakendustega. Snapchat on kogunud suure populaarsuse tänu funktsioonile, mis lubab jäädvustada pildi ning teatud aja pärast selle “igaveseks ära kustutada”. Sedamoodi reklaamib 2012. aastal loodud tehnoloogiafirma.

Snapchat VS Instagram - Allikas: Casey Neistat YouTube ekraanitõmmis
Snapchat VS Instagram. Allikas: Casey Neistat YouTube ekraanitõmmis

Instagram on Snapchat  justkui, peaaegu, täpselt

Stories toimib täpselt samamoodi nagu Snapchat. 24 tundi pärast pildi või video postitamist lahtrisse Stories materjal kaob ära ehk haihtub.

Lugusid saab isikupärastada, pannes neile juurde teksti, filtri või emoji. Storiesist saab vaadelda, kes on üles laaditud “lugu” vaadanud.

Snapchati ajalugu

Snapchat on loodud Apple’i ja Androidi nutiseadmetele, mida võiks kirjeldada omaette sotsiaalvõrgustikuna. Aga puänt kogu loo juures on, et iga postitust saab saata kindlatele inimestele ja materjali säilitatakse lühikest aega.

Kaks kõige populaarsemat sotsiaalvõrgustikku, mis on loodud noortele, kasutavad kaamera funktsiooni.

Mõlema rakenduse ühtesulamisel kaob ära eripärasus ja võib tekkida tunne, et mitte kumbki pole enam kasutamiseks lõbus. Uuendus on saadaval, nii et võite hakata oma lugusid teistega jagama ka Instagramis.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid