Berliinis toimub 2.–7. septembrini elektroonikamess IFA, mis on olnud ajalooliselt just suurte esmaesitluste kohaks.

ACER

Acer teeb oma toodete esitlust IFA-l juba 31. augustil.

Tavaliselt näitab Acer paari keskklassi nutitelefoni, aga näiteks möödunud aastal tulid nad välja mängimiseks mõeldud tippmudeliga Predator 6, kuid seadet ennast ei näidatud kellelegi ning tänaseni puudub sellel ilmumise tähtaeg. Võib-olla on seade olemas sel aastal koos teiste uute seadmetega.

APPLE

Apple teatavasti ei ole IFA-l esindatud. Tavaliselt korraldab Apple ise mõne ürituse enam-vähem samaaegselt messiga. Apple korraldab tänavu oma ürituse 7. septembril ja esitleb seal uut iPhone 7 ja iPhone 7 Plus mudelit ja uut Apple Watchi.

ASUS

Asus teeb oma pressikonverentsi kolmapäeval, 31. augustil ning hiljuti andis Asus ka Twitteri vahendusel teada, et midagi uskumatut on tulemas. Ilmselt on tegemist Asuse uue nutikellaga nimega ZenWatch 3, mis kõlakate kohaselt peaks ümmargune olema. Tavaliselt kasutab Asus üritust, näitamaks oma uusimaid tooteid, seega võib oodata sealt päris põnevaid uudiseid.

FITBIT

Kuulujuttude kohaselt on FitBit Charge ja FitBit Flex aktiivsusmonitoridele järeltulija olemas. Arvatakse, et mõlemat seadet näidatakse ka IFA üritusel. Jutud kävad, et FitBit Charge 2 sarnaneb FitBit Alta-ga, mis ilmus varem sel aastal.

HUAWEI

Huawei avalikustas Mate S nutitelefoni ja Android Weari nutikella hinna ning ilmumise aja möödunud aasta IFA-l.

On mõningad kuuldused uuest nutitelefonist nimega Mate 9, kuid pole veel selge, kas see avalikustatakse selle aasta IFA-l või hiljem. Kuid midagi on siiski tulemas, Huawei teeb oma pressikonverentsi 1. septembril.

LG

Tavaliselt kasutab LG IFA üritust, et esitleda uusi telereid ning muid nutividinaid.

Loodetakse, et selleaastasel messil avalikustab LG oma järgmise nutitelefoni nimega G Flex 3, aga kuna LG teist nutitelefoni LG V20 esitletakse juba teisel üritusel 6. septembril, on G Flex 3 avalikkuse ette jõudmine siiski vähetõenäoline. Ilmselt näidatakse uut televiisorite seeriat koos mõningate üllatustega.

MOTOROLA

Motorola omanik Lenovo avalikustas kolm versiooni Moto 360 nutikellast eelmise aasta IFA-l. Ning juba on ilmunud uus Moto G ning Moto Z seadmed, lisaks Moto E, seega oleks üllatav, kui ilmuks veel mõni nutikell. Võimalik, et see on Motorola uus suund, kui nad esitlevad uut Moto 360 3 nutikella.

PANASONIC

Nagu ka LG, kasutab Panasonic IFA messi, et teha oma suuremad toote esmaesitlused. Aastal 2015 esitles Panasonic 4G kodu monitoorimiseks mõeldud kaamerat, lisaks 65-tollist THX sertifitseeritud 4K OLED ekraanitehnoloogiat kasutavat televiisorit.

Ühtlasi meeldib Panasonicule hoida põnevust õhus oma kontseptuaalsete seadmete näitamisega. Puuduvad kuulujutud, mida võiks Panasonic selleaastasel IFA-l näidata, kuid oodatakse mõnda nutitelefoni. Pressikonverents toimub 1. septembril.

PHILIPS

Philipsil on mitu brändi ning segmente enda portfoolios, seega võib oodata mitmeid esitlusi.

Philips avalikustas mitmeid tervisetooteid 2015. aasta IFA-l, näiteks seade Health Watch. On teada, et Health Watch on saadaval alates selleaastasest IFA-st umbes 250 dollari eest. Kuid muude toodete ja esitluste kohta info veel puudub.

SAMSUNG

Minevikus on Samsung kasutanud IFA üritust, et avalikkuse ette tuua enda Galaxy Note nutitelefon. See kõik muutus möödunud aastal, kui ettevõte otsustas Note 5 telefoniga piisavalt vara turule tulla. Samsung võib IFA-l esitleda Gear 2 Tizeni nimelist nutikella ning Ultra HD Blu-Ray mängijat.

Note 7 ei ilmu IFA 2016 üritusel, sest see on juba müügis. Kuid on oodata uusi televiisoreid ning ilmselt on fookus VR-tehnoloogial.

SONY

IFA on Sony jaoks suurüritus. Mitte ainult uute televiisorite näitamiseks, vaid tavaks on saanud ka uute heli- ja nutiseadmete esitlemine.

Sony ei ole veel turule tulnud enda Ultra HD Blu-Ray mängijaga, seega on selle avalikustamist oodata. Lisaks oodatakse uut Xperia nutitelefonide lipulaeva. Ühtlasi avalikustas Sony üsna hiljuti enda uue televiisorite lipulaeva, mis ilmselt on ka üritusel esindatud.

TOMTOM

TomTom esitles aastal 2015 IFA-l seadet nimega TomTom Spark, tuues esile mitmeid fitness-lahendusi ning sisse ehitatud GPS-i. Ettevõtte pressikonverents on plaanitud 1. septembrile. Võimalik, et avalikustatakse järeltulija TomTom Sparkile või on oodata hoopis midagi täiesti uut.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid