Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

ID-kaardi turvariski tõttu tasub aktiveerida ka Mobiil-ID


Alates 2014. aasta sügisest väljastatud Eesti ID-kaarte, elamisloakaarte ja digi-ID-kaarte ohustab turvanõrkus, mistõttu piirab riik novembri teisel nädalal turvalisuse kaalutlustel nende kaartide elektroonilist kasutamist.

 

Kuna varitseb oht, et kõik inimesed ei jõua oma ID-kaardi sertifikaate uuendada, kutsub Telia lähiajal oma kliente üles kasutusele võtma Mobiil-ID lahendust. Selleks tuleb pöörduda lähimasse Telia esindusse, kus klienditeenindaja aitab Mobiil-ID teenuse aktiveerida. Ühtlasi tagab varulahenduse olemasolu, et ükski digitoiming ei jää tegemata ja e-lahendus kasutamata.

Telia veebikeskkondades (e-pood, iseteenindus) valmib novembri alguseks ka lahendus, mis informeerib ID-kaardiga keskkondadesse sisselogijaid sellest, kas neil on vaja ID-kaardi sertifikaate uuendada.

 

Täpsema info ID-kaardi sertifikaatide uuendamise kohta leiab veebilehelt www.id.ee ja www.ria.ee.

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada. «Elada suudaksin ka ilma nendeta, aga kõige enam tunneksin puudust ilmselt internetist, nutitelefonist ja nutiTV-st,» usub R@igo, kes soetas oma esimese PC kusagil aastatuhande vahetuse paiku. «Sest see muudab meie elu mugavamaks ja põnevamaks,» jagab ta oma digitarkust julgelt ja hea meelega ka teistega.

Kommentaarid