Allikas: Shutterstock

Hyperspektiv on äpp, mis teeb psühhedeelseid ja veidraid videoid ning pilte

#äpp #pilditöötlus #rakendus

Filtreid, millega videoid huvitavamaks teha, on kokku 30, mõned neist annavad kerge moonutava efekti, aga on ka täiesti pööraseid, kaleidoskoopilisi mustreid.

 

Enamik meist saadab väga tihti pilte ja videoid ning teinekord on neid lahe ka tuunida. Äpipoes foto- ja videotöötlemise äppe otsides tuleb neid lademetes ja kõiki pole mõistlik alla tõmmata. Kuidas siis otsustada, milline on parim? See on kindlasti ka maitseasi, kuid Hyperspektiv püüdis mu pilku filtritega, mis on midagi täiesti teistsugust kui harjumuspärased Instagrami omad.

Hyperspektiv pole enam uus äpp, kuid App Store’i lisati see alles hiljuti ja pälvis sellega ka tähelepanu. Äpp lisab pildile üsna julgeid moonutusi, keerab pahupidi värvid, paneb pildi ujuma, ajab segadusse peegli-efektiga ja võimaldab kõike näha läbi kaleidoskoobi. Valikuid on rohkelt ja äpp on igati väärt üheeurost hinda. Kokku on 30 erinevat filtrit, nende seas ka “Wild Card”, millele klõpsides genereerib rakendus täiesti suvalisi efekte.

 

[customvideo url=”https://youtu.be/d45yvl8tIXk” width=”800″ height=”400″ align=”none”]

 

Hyperspektivit on lihtne kasutada ja efektid rakenduvad kohe, ilma mõtlemisajata, mis teeb protsessi kiireks ja loominguliseks. Samuti saab juba videot salvestades näha, kuidas filter toimib. Nende intensiivsust, liikumist ja värvi saab muuta sõrmega üle kaadri libistades, mis teeb igast videost kordumatu.

Äpp töötab kõige paremini just videote puhul, kuigi saab ka fotodega katsetada. Kahjuks ei saa äpile sisse sööta juba olemasolevaid pilte, mis võib valmistada väikese pettumuse. Küll aga on äpiarendajad välja hõiganud, et ka see võimalus tuleb peatselt.

Hetkel on Hyperspektiv saadaval iOS-ile. Sarnased äpid on veel Glitch Wizard, Glitché ja Luminancer. Androidi kasutajatele Onetap Glitch, Glitch Camera ja Glitcher.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.

Kommentaarid