Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Suvi ja ringiliikumiste aeg on käes. See tähendab, et õige pea asustatakse paljud talvel tühjana seisvad maakodud ning suvilad. Enamik inimesi aga soovib sõltumata asukohast ikkagi tarbida kaasaegset meelelahutust interneti ja teleteenuste näol. Õnneks on meie mobiilioperaatorid ja teenusepakkujad teinud head tööd ja pea kogu maa on kaetud kiire internetiga. Asukohtades, kuhu kaabel ei ulatu, on üks parim ja kõige rohkem võimalusi pakkuv lahendus telepildi vaatamiseks kindlasti Telia Minu.TV. Aga olgugi et toimunud on digipööre, vaatavad veel tuhanded silmapaarid telekat tavalise antenni abil. Juba mõnda aega aga on olemas ka sellele lahendusele võimalusi ja mugavust lisav funktsioon nimega HübriidTV ehk HbbTV. Põgusalt nüüd selle teenusega tutvust teemegi.

 

Kuna toimunud on juba nimetatud digipööre, siis käib kõikide kanalite üle õhu edastamine digitaalsel kujul. See tähendab, et kõik meil müüdavad telerid peavad omama sisseehitatud digiboksi. Aga ka seda, et lisaks tavapärastele telekanalitele saab edastada näiteks raadiojaamu ning telepilti erinevate lisateenustega kombineerida. Täpselt seda HbbTV teebki. Teenus kasutab üheskoos digilevi ja internetti, et pakkuda järgnevaid lisavõimlausi.

 

Järelvaatamine

 

Järele saab vaadata kanalite ETV, ETV2, ETV+, Tallinna TV, Kanal2, TV3, TV6 ja TV3+ saateid, sarju ja uudiseid.

 

Lisakanalid

 

Lisaks tavapärastele telekanalitele võimaldab HübriidTV ka lisakanalite vaatamist. Näiteks muusikakanalid MyHits ja Alo-TV. Aga ka internetipõhised Delfi TV või väga huvitavad looduskalendri kaamerad, mis pakuvad jälgimiseks pilti erinevatest asukohtadest meie looduses.

 

Uudised

 

HübriidTV võimaldab ka vaadata ERR-i ja TV3 uudisteportaali, tele- ning raadiokava, ilmaennustust ning lisaks vaatamisele saab kuulata ka 26 Eesti raadiojaama.

 

Mida kasutamiseks vaja on?

 

HbbTV vaatamiseks on eelkõige vajalik HbbTV toega nutiteler, aga ka internetiühendus ning antenn. Uuematel teleritel, mille valikut näeb näiteks Telia e-poest, on HbbTV tugi kenasti olemas. Vanematel mudelitel aga ei pruugi seda olla. Levinud tootjatest lisandus näiteks Samsungil vastav funktsionaalsus mudelitele aastast 2014. LG, Sony ja Philipsi omadele aga aastast 2012. Igaks juhuks võiks ka kontrollida, kas HbbTV on teleri seadetest sisse lülitatud. Seejärel tuleb veenduda, et nutiteler on ühendatud piisavalt kiire ning suure mahuga internetiühendusega. Kiiruseks on vaja minimaalselt 2 Mbit/s ning mahtude poole pealt tuleb arvestada, et 1 tund vaatamist tarvitab u 700 MB. Reeglina on küll tänapäeval kasutatav 4G andmeside mitu korda kiirem ning loodetavasti ka kasutatavad paketid piisavat andmemahtu pakkuvad. Kes aga kahtleb, võib Telia pakutavate pakettidega tutvuda siin.

 

Kasutamine

 

Kui teleris on HbbTV aktiveeritud, see on internetti ühendatud ja vaadatakse vabalevi kanaleid, ilmub kanali vahetamisel ekraani alaserva HübriidTV stardinupp. Kui nüüd puldil vajutada punast nuppu, kuvatakse menüü ning edasi saab noolenuppudega valida soovitud kanali või toimingu. Lihtne.

 

Kokkuvõtteks

 

Tegemist on üsna mõnusa teenusega, mis pakub tavalist antenni kasutavatele inimestele tänuväärse võimaluse oma teleriga muudki teha kui lihtsalt hetkel käimsaolevat saadet vaadata. HbbTV ei ole küll päriselt samaväärne tavapärase digi TV-ga ega paku kõiki selle poolt pakutavaid lisateenuseid, kuid on siiski suur samm analoogsignaalist edasi. Nõudlikumad kasutajad aga võiksid siiski mõelda suuremaid mugavusi pakkuvale TV-teenusele mis on samuti kättesaadav üle kogu Eesti.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi