Huawei P9 on nutitelefon kahe kaameraga, mis ei jää alla ka peegelkaamerale

#huawei #huawei p9 #kaks kaamerat #leica

Huawei P9 on hiinlaste loodud nuhvel, mis peaks mobiilifotograafia poolelt seljatama kõikide nutitelefonide kaamerad, sest kaks kaameraobjektiivi annavad kahepeale veelgi parema pildi. Telefonist on olemas ka soodsam P9 Lite versioon.

Huawei on saanud läbi aastate endale külge sildi, mis markeerib teda kui odavat Hiina elektroonikatootjat, kuid uus P9 seljatab kõik kuuldused. Telefoni hind räägib juba enda eest ja näitab, et odavate nutitelefonide bränd soovib muuta oma kuvandit ja sisu. See ei konkureeri otseselt Apple’i või Samsungi tippklassi telefonidega, kuid teiste keskklassi omadega küll.

DISAIN

Võttes esimest korda Huawei P9 kätte, tundsin kohe, et plasttelefonide müük on läbi ja metallist telefonid saavad uueks trendiks.

Telefon on kõigest 6,95 mm õhuke ning seadmel puuduvad otseselt teravad nurgad, mis võiks tekitada kasutajale ebameeldivaid õnnetusi.

Tagakaanel olev metall saab kergelt kriime ning iluvead tekivad kiiresti. Telefon libises esimesel-kahel korral käest ning ruttu mõistsin ümbrise vajalikkust.

Huawei P9 andmed

  • Ekraan: 5,2 tolli Corning Gorilla Glass 4
  • Resolutsioon: 1080 x 1920
  • Operatsioonisüsteem: Android 6.0 Marshmallow
  • Protsessor: Quad-core 2,5 GHz Cortex-A72 ja quad-core 1,8 GHz Cortex-A53
  • Muutmälu: 3/4 GB
  • Sisemälu: 32/64 GB
  • Kaamera: Kaks tagumist 12-megapikslist f/2.2, 27 mm, kaks LED-välku
  • Video resolutsioon: 1080p 60fps, 1080p 30fps, 720p 120fps
  • Hind: Alates 549 eurost (32 GB), P9 Lite 249 eurot

kaamera

Tagaküljele on ära mahutatud kaks kaamerat ja sõrmejäljelugeja. Kaamerad teevad suurepäraselt koostööd ning toodavad peaaegu peegelkaameraga sarnaseid pilte. Äramainimist väärib kaameratootja Leica, kes aitas arendada nutitelefoni tagakaamerad. Huawei toob P9 puhul välja kaamera kvaliteeti, värvigammat ja kiiret fokuseerimist. Kõik need väited vastavad enam-vähem tõele, kuigi mõne mööndusega.

KAAMERA tarkvara

Tarkvaralise poole pealt tekivad mõned küsimused, kus ja kuidas, kuid pärast mõningast kasutamist sain kaamera kasutamise siiski intuitiivselt selgeks.

Manuaalrežiimiga võib kasutada seadet nii, nagu oleks käes peegelkaamera – mõne nupuvajutusega võid muuta teravussügavust.

Facebook LIVE: Huawei P9 (karbist välja)

Uus Huawei P9 nüüd saadaval! (Unboxing)

Posted by Telia Eesti on 11. mai 2016. a.

Müra piltidel peaaegu et puudub ja pimedas saab jäädvustada suurepäraseid pilte, mis ei jää väga alla suurtele peegelkaameratele.

kahe OBJEKTIIVI koosmõju on lummav

Üks kaamera jäädvustab tootja sõnul pildi värviliselt ning teine mustvalgelt. Seetõttu jäävadki pildid suurema värvigammaga ning kontrastsemad kui mingi teise telefoni tootja pildid. Fotod tulevad tõepoolest välja väga kaunid ning arvutis saab neid hiljem töödelda kergusega, nagu need oleks tehtud peegelkaameraga.

Väga hea värvide tasakaal ja suurepärane valge tasakaal paneks kuulsa filmilavastaja J.J. Abramsi käsi plaksutama.

KAsutajaliides ja tarkvara

Pean kohe ära mainima, et mulle ei meeldi üldse, kui tootja muudab Google’i originaalset tarkvara ja puhas Android rikutakse lihtsalt ära. Samsung, LG, Huawei ja teised tootjad teevad enda telefonidega just nii ning see ärritab nii mõndagi disainist lugupidavat inimest. Äppide ikoonid, seadistus, lukuekraan – kõik on muudetud teistsuguseks ning pean mainima, et Apple’iga üsna sarnaseks.

apple sulas ühte huaweiga või vastupidi

Sam Lionheart - iFixit
Sam Lionheart – iFixit

Tehnoloogiaajakiri Wired võrdles iPhone 6s-i ja Huawei P9-t ning peab mainima, et Hiina tootja on kopeerinud õunafirmat viimse kruvini. Kõlar, kõrvaklapiauk ja laadija asuvad kõik täpselt samades kohtades.

Kuigi selleks hetkeks pean ütlema, et väga paljud tehnoloogiafirmad kopeerivad Apple’it, sest neil on maailma parimad disainerid, kes töötavad ühe ilusa ja praktilise disaini kallal mitu aastat. Maailm vajaks tehnoloogiafirmadelt rohkem innovatsiooni ja vähem Apple’i järele tegemist, sest tarbijad ning turg võidaks sellest kõige rohkem.

jõudlus

Hiina tootja on ära pakkinud ühte telefoni tervelt 3 GB RAMi (8-tuumaline protsessor), mis on tavaks saanud juba tippklassi nutitelefonide juures. Erinevaid mänge mängides ja mitmeid rakendusi töös hoides ei muutunud telefon nii kuumaks kui karta oli. Aku saab küll jõudsa protsessoril tõttu kannatada, kuid terve päeva saab ära elatud kerge vaevaga ka täiendavalt laadimata.

uus laadimispesa usb-c

Huawei P9 kaameraKõik telefoni juures on suurepärane, kuid siiski häirib mind üks asi. See on USB-C, mis on muutunud küll standardiks, kuid kellelgi seda veel pole. Väljas käies juhtus telefon hilistel õhtutundidel tühjaks saama ning soovisin selle laadima panna, aga praegu veel seda laadimisjuhet massiliselt kasutusel pole ja nii jäingi tühjade pihkudega.

Sellega peaks arvestama: võta see valge juhtmeke kogu aeg kaasa. Usun, et juba aasta-kahega võib see kõik muidugi muutuda.

Kokkuvõte

Huawei P9 on täitsa hea telefon, millel on väga hea kaamera, ilus iPhone’ilik disain, aku kestab väärikalt ja jõudlust jagub rohkem kui küll.

Tagaküljel asuv sõrmejäljelugeja teeb välgukiirusega silmad ette isegi iPhone 6s-ile. Tarkvara poole pealt jääb minu hinge kripeldama ikkagi EMUI värvirohke segadus. Fotofanaatikule soovitaksin seda telefoni kahe käega, sest paremat kaamerat nutikates on raske leida.

Huawei lipulaeva hind on 549 eurot, mis on soodsam kui konkurentide tippmudelid.

Sama telefoni soodsama versiooni P9 Lite hind on 249 eurot.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid