Huawei P40 Pro näitab asju, mida palja silmaga ei näe

#huawei #Huawei P40 Pro #nutitelefon
6 min lugemine

Huawei P40 Pro on üks vastuolulisemaid telefone, mis mu käest iigalgi läbi on käinud. Kirglik segu armastusest ja vihkamisest, kus väikeste mööndustega jääb siiski võidutsema armastus.

 

Alustada võiks sellest, et mulle üldiselt Huawei telefonid meeldivad. Olen nende käekäiku päris lähedalt jälginud juba P10 mudelitest saadik ja see, mida ma näinud olen, on tundunud igati õige ja hea. Ehk on saladus selles, et vähemalt P10 sarnanes äravahetamiseni tollase iPhone’i viimase mudeliga nii oma välimuselt kui koostekvaliteedilt. Minu jaoks oli see vaieldamatult positiivne argument. Olgu siis teadlikult või alateadlikult. Tänaseks päevaks on aga Huawei valinud oma tee ja tundub, et ta on teinud seda üsna edukalt. Kuigi teatavate mööndustega.

 

Välimus

 

Minu kätte sattus korraga nii Huawei P40 Pro kui ka P40 Lite ning ausalt öeldes ei oskaks neid esmapilgul ühe perekonna liikmeteks pidada. P40 Lite välimus oli võrdlemisi ilmetu ja tagasihoidlik aga P40 Pro oli üks edevama välimusega telefone, mida ma näinud olen. Vähemalt minu kätte sattunud mudel. Kui Apple viimaseks hitiks oli iPhone 11 mattklaasist rohekas tagakülg, siis Huawei P40 Pro tagakülg küütles täiesti ebamaiselt ja pärlmutriselt. Kuna telefoni enam minu käes pole, siis ei oska ma ka öelda, kas selleks tooniks oli Silver Frost või Ice White aga vaieldamatult efektne on see igatahes. Ümbritseda see mingi läbipaistmatu kestaga tundub olevat kuritegu. Seda enam, et läbipaistmatu silikoonümbris tuleb telefoniga tasuta kaasa. Üks mure jälle vähem.

 

Allikas: Telia e-pood
Huawep P40 Pro
Allikas: Telia e-pood
Huawei P40 Lite

Kui Huawei P40 Lite tundus laiem ja lamedam, siis P40 Pro aga pikem, kitsam ja kompaktsem. See muudab telefoni käsitsemise ühe käega pisut mugavamaks.

Ehkki visuaalselt on võimalikult suur ja üle telefoni servade kumerduv ekraan ilus vaadata, siis minu arvates pole see kõige praktilisem lahendus ning sunnib telefoni käsitsemisel ettevaatusele.

 

Tarkvara

 

Kui koostekvaliteet ja välimus olid enam vähem imelised, siis tarkvaraga nii sujuvalt ei lähe. Teatavasti on Huawei ja Ameerika Ühendriikide valitsus omavahel tülis, mis tähendab, et Huawei P40 Pro juures on kasutusel Android aga ilma Google’i rakendusteta või Google’i toeta. Õnneks aga pole lood eriti traagilised ning tegelikult on võimalik kõiki tuttavaid rakendusi ühel või teisel moel kasutada. Mõistagi pakub Huawei oma rakendustepoes kõigile populaarsematele rakendustele ka oma alternatiive ning need, kes peavad plaani ennast pikemaajaliselt Huawei ökosüsteemi ühendada, võivad proovida ka neid. Google rakenduste kasutamiseks peab lihtsalt veidi rohkem vaeva nägema kui tavaliselt, kuid nende paigaldamiseks ei pea oleme eriline häkker, piisab vaid inglise keele oskusest ning guugeldamisest. Kindlasti on abiks ka Huawei eestikeelse foorumi külastamisest. Huawei kiituseks võib veel öelda, et ta tegeleb hoogsalt ka kohalike rakenduste lisamisega oma rakendustepoodi, mis on väidetavalt juba suuruselt kolmas maailmas.

Meeldiva äratundmisena tõdesin, et Huawei (ja ka teised androidtelefonide tootjad nagu nt OnePlus) on üle võtnud Apple’ilt rakenduste haldamise viibetega, mis on väga mugav ja intuitiivne. Sellise kopeerimise peale ei tule põlglikult nina kirtsutada, vaid tunnustavalt kulmu kergitada. Hästi tehtud!

 

Turvalisus

 

Nagu igale kaasaegsele tippklassi nutitelefonile omane, pakub ka Huawei P40 Pro turvalisuse täispaketti: parooli, sõrmejäljesensorit ja näotuvastust. Ehkki sõrmejäljelugeja on moodsalt ekraani alla peidetud, meeldis mulle märksa enam Huawei P40 Lite’I sõrmejäljesensor, mis oli paigutatud telefoni küljel asuvale sisselülitusnupule. Üldse antud telefoni puhul minu koostöö sõrmejäljesensoriga miskipärast ei klappinud kuigi hästi, kuid seda enam jäin ma rahule näotuvastusega.  Minu arvates on tegu ühe parima näotuvastusega Android-telefonidel üldse.    Erinevalt paljudest konkurentidest oli see näotuvastus suuteline õppima ning mind ka mütsis ja prillidega ära tundma.

Mis aga veel turvalisusesse puutub, siis oli mulle pisut vastukarva, et erinevad Huwei rakendused soovisid endale erinevaid õiguseid, mis vähemalt minu jaoks tundusid täiesti asjassepuutumatud. Enamasti minu keeldumised ei mõjutanud kohe kuidagi rakenduste tööd, mistõttu jäigi mulle selline õiguste norimine arusaamatuks.

 

Aku

 

Aku teemal on minu jutt suhteliselt lühike. Jätsin selle ööseks sisselülitatuna voodi kõrvale ja hommikuks oli aku täituvus vähenenud vaid 1-2% võrra. Päeval erinevaid rakendusi kasutades ja pildistades läks küll mõnevõrra rohkem, kuid minu kasutuse juures pidas aku rõõmsalt laadimata vastu kolm päeva. Võibolla oleks ta vastu pidanud ka kauem aga minu närvid ei pidanud vastu. Seda enam, et telefoni kiirlaadimine on puhas rõõm ega nõua oluliselt aega. Kiirlaadija on õnneks telefoniga kaasas ega nõua lisaväljaminekuid.

 

Kaamera

 

Kes meist ei ihaldaks jõuda esikohale. Ometi aga saavutavad selle, isegi vaid üürikeseks viivuks, vaid vähesed. Mobiilikaamerate seas käib juba aastaid ülitihe rebimine ja kaamera on muutunud telefoni juures üheks kõige olulisemaks argumendiks. Well, profi- ja harrastusfotograafide poolt võrdselt hinnatud veebilehel DxoMark juhib praegu ülekaalukalt edetabelit just Huawei P40 Pro. Ja seda põhjusega. Fotohuvilisel on selle telefoni juures põhjust rõõmustamiseks küllaga – suur ja võimas protsessor, kiire fookus, suurepärane resolutsioon (kuni 50 Mp), hea valgustundlikus pimedas, ultralainurk objektiiv, OIS ehk optiline pildistabiliseerija, 5-kordne optiline(!) zoom. Optilise ja digitaalse zoomi ühendamisel muutub see kokku 50-kordseks. Kaamera tarkvara pakub erinevaid lisavõimalusi ja -režiime, millest minu lemmikuks sai ‘Suur eraldusvõime’. Suure eraldusvõimega linnapilte tehes paljastusid seal näiteks detailid, mida muidu palja silmaga üldse nähagi ei olnud. Just kaamera pärast oli mul peale testiperioodi lõppu tõeliselt raske seda Huaweid esindajale tagasi anda.

 

Kokkuvõtteks

 

Minu jaoks on Huawei P40 Pro nagu meepott, millesse on sattunud tilk tõrva. Vinge välimus, kiire ja sujuv 90Hz-ine OLED-ekraan, hetkel parim kaamera, ülimalt vastupidav aku, võimas ja võimekas protsessor muudavad Huawei P40 Pro äärmiselt ahvatlevaks valikuks isegi üle 1000 euro ulatuva hinna juures. Tõrvatilgaks on siin aga Google’I rakenduste toe puudumine. Kui tavakasutaja võib piirduda alternatiividega või kasutada näiteks rakenduste veebipõhiseid versioone, siis pro-tasemel kasutaja, kes vajab Google’I rakenduste veatut ja tihedat koostööd oma telefonis, võib eelistada teisi mudeleid. Kui aga pildistamine on ülioluline, siis võib ju ka Google’i puudumisse leplikumalt suhtuda. Iseasi muidugi, kas just sellise hinna juures.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi