Huawei P20 Pro – ilus nii seest kui ka väljast


Kui otsid telefoni, mis oleks välkkiire, teeks imelisi fotosid ja paneks sõprade näod kadedusest värvi muutma, siis enne kui vaatad tavapäraste Samsungite ja iPhone’ide poole, tasuks kaaluda hoopis Huawei raskekahurit – P20 Pro.

 

Uut telefoni kasutades üritan seda alati hinnata viie omaduse järgi, mis minu hinnangul ühel heal nutiseadmel peaksid tasemel olema. Nendeks on välimus, jõudlus, ekraan, aku ja kaamera. Vaatame üle, kas ja kui valjult räägib nendes punktides kaasa P20 Pro.

 

Välimus

 

P20 Pro on vaieldamatult üks ilusamaid telefone, mida praegu raha eest on võimalik saada. Suur 6,1’’ servast servani ulatuv OLED ekraan jätab videote vaatamisel mulje, nagu need hõljuksid õhus. Ekraani ülemises servas ilutseb iPhone X-le sarnane, kuid suhteliselt tagasihoidlik “sälk”, kuhu on kokku koondatud kõik sensorid jm oluline. Kas Huawei valik sellist lahendust kasutada oli ajendatud ekraanipinna suurendamisest või asjaolust, et Apple on selle teeraja juba sisse käinud, ei saa me ilmselt kunagi päriselt teada.

 

Allikas: Huawei
Allikas: Huawei

 

Telefoni tagumine kaas on tehtud tervenisti klaasist, on ülimalt peegelduv ning tänu üksikutele tekstiridadele piki telefoni serva võibki seda raskusteta pärast lõunasööki ka hambavahede kontrollimiseks kasutada. Telefonitootjatest esimesena kolm kaamerat telefoni külge kruvinud Huawei on võib-olla ka kaamerate paigutamisel pisut šnitti võtnud Apple’ist,  kuna need asetsevad telefoni tagakaane ülemises vasakus nurgas üksteise all just nagu iPhone X-l.

Mida Huawei kohe kindlasti üheltki konkurendilt üle võtnud ei ole, on P20 Pro värvivalik. Siia on ilmselt investeeritud sadu tunde, et saada just see õige värvitoon, mis inimeste silmad imestusest särama lööks ja rahakotiraudu väiksema vastupanuga avama sunniks. Telefon on saadaval kolmes värvitoonis: must, sinine ning lilla, millest viimane on kohe kindlasti kõige pilkupüüdvam. Segu erinevatest toonidest, mis sulanduvad kokku ja peaaegu et muudavad värvi vastavalt valguse hulgale ja nurgale. Kuna üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis minu hinnangul üht põnevama värvigammaga nutitelefoni saab vaadata siit.

 

Jõudlus

 

Telefoni jooksutab uusim Android 8.1, mis on Huaweile omaselt kaetud nende enda tarkvaradisainiga, mida nad kutsuvad EMUI-ks (Emotion UI). Minule isiklikult Huawei enda tarkvaradisain meeldib: seda on lihtne kasutada ja see näeb üsna kena välja. Kellele meeldib aga “puhta Androidi” välimus nagu Google’i telefonidel, siis selle jaoks saab rakendustepoest alla laadida spetsiaalse launcher’i (näiteks Nova launcher).

Telefoni südameks on võimas ettevõtte enda loodud ja toodetud kaheksatuumaline Kirin 970 protsessor, koos 6 GB põhi- ja 128 GB sisemäluga. Kogu selle vinge sisemuse kaitsmiseks on telefon IP67 sertifikaadile vastavalt veekindel (kuni 30 minutit 1 m sügavusel vees). Sarnaselt paljude konkurentidega on kadunud ava kõrvaklappide jaoks, kuid õnneks on komplektis kaasas adapter telefoniga ühendamiseks. Siia juurde võib veel lisada, et telefoni kaks kõlarit teevad üsna “tummist” ja mõnusat heli ning mitmel korral avastasin end muusikat kuulamast telefoni enda kõlaritest, mitte oma JBL Go kõlarist.

Telefoni vingeimaks trumbiks on palju kõneainet tekitanud kolm kaamerat (tegelikult neli kui lugeda ka esikaamerat), millest üks on tervelt 40 MP suurune (sellest suurem on olnud ainult legendaarne 41 MP-ne Nokia Lumia 1020 kaamera). Teised kaks kaamerat on vastavalt 20 MP ja 8 MP ning esikaamera neist pisut suurem ehk 24 MP, aga kaameratest lähemalt pisut hiljem.

Paistab, et näotuvastus on järjest enam muutumas valdkonna standardiks (nagu sõrmejäljelugeja mõned aastad tagasi), sest sarnaselt konkurentidega saab ka P20 Pro lahtilukustamiseks kasutada oma nägu. Minu nädala pikkuse testi jooksul töötas näotuvastus väga hästi, eksis harva ning avastasin end seda kasutamas oluliselt rohkem kui telefoni esiküljel asuvat ülikiiret näpujäljelugejat. Siiski, kuna Huawei ka ise seda suurte viledega välja ei hõika, on alust arvata, et tehnoloogia seal sees ei ole nii turvaline kui iPhone X-l ja mõistlik oleks kasutada sõrmejälge (või PIN-koodi).

 

Ekraan

 

P20 Pro-l on suurepärane AMOLED ekraan resolutsiooniga 1080 x 2240, mille ülaosas ilutseb iPhone X-le sarnane, kuid sellest oluliselt väiksem “sälk”. Sinna on koondatud kõik olulised sensorid ning kuular, tänu millele sai Huawei ekraanipinda suurendada telefoni üldiseid dimensioone minimaalselt muutes. Kellele selline lahendus aga kohe üldse ei meeldi, siis ekraanisätetest on võimalik “sälk” kinni katta, kuid sellisel juhul peab arvestama, et ekraan läheb mõne millimeetri võrra väiksemaks.

Tänu AMOLED ekraanile on nüüd võimalik sisse lülitada ka “alati sees ekraan”, millega näed kellaaega ja kuupäeva ka siis, kui ekraan on välja lülitatud. Millegipärast ei ole Huawei funktsiooni vaikimisi aktiveerinud, nagu seda on teinud näiteks Samsung. Võib-olla on põhjus selles, et funktsioon on võrreldes eelmainitud konkurendiga pisut piiratud, sest erinevalt näiteks S9-st ei näita Huawei ekraan teavitusi, vastamata kõnesid jms. Ma eeldan siiski, et see on ainult tarkvarauuenduse küsimus ning see võimekus lisandub mingil hetkel ka Huaweile.

 

Aku

 

Aku osas on mul telefonile ainult kiidusõnad! Suur 4000 mAh aku pidas minu üsna agressiivse kasutamise juures vastu umbes poolteist päeva, enne kui juhtme pidin taha torkama. Juhtmevaba laadimist telefonil ei ole, kuid see ei ole absoluutselt probleem, sest juhtmega laeb telefon sisuliselt nullist sajani umbes tunni ajaga. Selleks on telefoniga karbis kaasas spetsiaalne kiirlaadija, mis tähendab, et muude laadijatega võtab see ilmselt rohkem aega.

 

Kaamera

 

Ja nüüd selle juurde, mis teeb telefoni väga eriliseks: 3 kaamerat. P20 Pro on esimene telefon, mille tagaküljel ilutseb kolm kaamerasilma ning Huawei on ainus, kes saab hoobelda, et need on tehtud koostöös legendaarse Saksa tootjaga Leica. Peale Nokia Lumia 1020 legendaarset 41 MP kaamerasilma viis aastat tagasi on P20 Pro ainus telefon, mis sellele nüüd lõpuks konkurentsi pakkuma hakkab. Nagu öeldud, on telefoni tagakaanel kolm kaamerat: üks 40 MP põhikaamera, teine 20 MP mustvalge kaamera ning kolmas kolmekordse suurendusega 8 MP kaamera. Kõik need kaamerad ei tee muidugi fotosid üheaegselt ning tõeline maagia peitub tarkvaras, mis otsustab, milline kaamera ja millal foto teeb ja kuidas kogu see info hiljem ilusaks fotoks kokku panna. Mõningaid näidispilte näeb siit.

Allikas: Huawei
Allikas: Huawei

 

Loomulikult on kaamera kasutajaliideses kümneid ja kümneid võimalusi seadistuste sättimiseks, et igast fotost maksimaalne välja pigistada, kuid pildistamise lihtsustamiseks oskab kaamerarakendus ise tuvastada pildistatavat objekti ning vastavalt sellele seadistused optimaalsele tasemele kruttida. Näiteks lilli pildistades võimendab tarkvara värve, et need rohkem esile tuua.

 

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid