Huawei Lite’i seeria on paljudele olnud populaarne valik hea disaini, mõistlike tehniliste näitajate ja taskukohaste hindade tõttu. Vaatame üle, mida kujutab endast ettevõtte uusim keskmise hinnaklassi telefon P20 Lite ja milliseid järeleandmisi on tehtud seadmes, mis on kolm ja pool korda soodsam kui näiteks premium-telefonide etaloniks saanud iPhone X.

 

Tehnilised näitajad:

  • Ekraan 5,84’’ (1080 × 2280 px)
  • Kaamera 16 MP
  • Protsessor Kirin 659
  • Põhimälu 4 GB
  • Sisemälu 64 GB (mälukaart kuni 256 GB)
  • Aku 3000 mAh
  • Kiirlaadimine
  • Operatsioonisüsteem Android
  • 2 SIM-kaardi võimalus

Vahel on pisut raske uskuda, kui kõrgeks on läinud standardid nii sisule kui ka disainile isegi keskmises hinnaklassis olevate telefonide puhul. Kuigi iPhone X eest saaks soetada ühe P20 Lite’i igast värvist (musta, sinise ja roosa) ning raha jääks veel ülegi, et kaaslane nooblisse restorani õhtusöögile viia, ei paista see telefoni käes hoides kuskilt välja. Üle 80% esiküljest katab ekraan ning loomulikult ei puudu eelpool viidatud telefonile omane notch ehk sälk, mis ekraani ülemises servas kaamerat ja sensoreid peidab. Telefoni korpus on tehtud alumiiniumist, servadel asetsevad nupud teevad sisse- ja väljalülitamisel ning helitugevuse muutmisel meeldivaid “klikke” ning tagumist külge katvas klaasis (või seda meenutavas plastis) on väljalõiked vaid topeltkaamerale, välgule ning sõrmejäljelugejale.

 

 

Kõik nupud asuvad telefoni ühel küljel ja on suurepäraselt paigutatud, nii et pöial langeb ise täpselt sisselülitusnupule ning ulatub juba väikese sirutusega helinuppudeni. Sama kehtib ka tagaküljel oleva sõrmejäljelugeja kohta. See asetseb telefoni keskpunktist pisut kõrgemal kaamera alumise servaga kohakuti ehk täpselt seal, kuhu telefoni kätte võttes nimetissõrm minna soovib. Kuigi näpujäljelugeja ei ava ekraani sama kiiresti kui mõned sajad eurod kallimad alternatiivid, toimib see sellegipoolest sisuliselt silmapilkselt ning millisekundite lugemine oleks lihtsalt nokkimine.

 

 

Ekraan

 

Kuigi ekraanitehnoloogiat tähistab lühend LCD ja mitte OLED, ei saa selle kvaliteedi üle tegelikult liiga palju kurta. Tõsi, päikesepaistelisel päeval võib ekraani nägemine vastu peegelduva valguse tõttu olla raskem ja ka värvide erksus pisut langeda, aga me ei kasuta ju enamasti oma telefone ainult õues ning tavatingimustes on ekraaniheledus ja värvid väga head. 1080 x 2280 resolutsioon teeb videote vaatamise meeldivaks nii Youtube’is kui ka mujal ning isegi põgusalt mainitud sälk ei vähenda emotsiooni, kuna video piirid jooksevad läbi täpselt selle alt.

 

Aku

 

Selleks, et terve päeva koolis või tööl muretult vastu pidada, on telefonil 3000 mAh aku, mis päeva jooksul üldiselt lisalaadimist ei vaja (eeldusel, et telefoniga mängimise/videote vaatamise vahel ka tööd või kooliasju tehakse). Kui aku peaks aga ootamatult otsad andma, saab selle kiiresti täis laadida karbis kaasas oleva kiirlaadijaga.

 

Järeleandmised soodsama hinna nimel

 

Ilmselgelt selle vastu ei saa, et soodsama hinna saavutamiseks on Huawei järeleandmisi pidanud tegema mitmel rindel. Üheks neist on P20 Lite’i ainus kõlar, mida on oma asukoha tõttu telefoni allservas laadimisava kõrval ülimalt lihtne kinni katta, vaadates videoid või mängides mänge. Seevastu on alles jäetud 3,5 mm kõrvaklapi pesa, millega mitu korda kallimad konkurendid enam uhkeldada ei saa (teiste seas ka  P20 seeria kallimad mudelid).

 

Mälu

 

Kategooriliselt igasuguste pilveteenuste vastaste rahustuseks võin öelda, et telefonil on 64 GB mälu, mida on võimalik suurendada kuni 256 GB mälukaardiga, et kõik pildid, videod, failid jms telefoni 71,2 x 148,6 x 7,4 mm korpusesse mahutada. Rakenduste avamiseks ja jooksutamiseks on telefonil veel 4 GB põhimälu (mis võrreldes paari aasta taguste mudelite 512 MB-ga tundub lausa kolossaalne), ning Kirin 659 protsessor, mis võib küll energiakulukamate rakenduste käitamisel pisut soojaks minna ja aeg-ajalt põgusaid mõttepause teha, kuid mis minu testperioodi jooksul kordagi kokku ei jooksnud ja segavalt pikkasid pause oma töös ei teinud.

 

Kaamera

 

Võib-olla pisut rohkem kui kallimatele mudelitele meeldib P20 Lite’i kaamerale, kui pildistatav objekt püsib paigal, sest vastasel korral võib tulemus jääda veidi udune. Paigalseisvatest sugulastest, hingematvalt võimsatest põlismetsadest ja värvilistest toataimedest saab telefon kätte aga päris kena materjali. Lisaks ei puudu kaamerarakendusest terve rodu igasuguseid lisavidinaid, mis võimaldavad teha aegluubis videoid, panoraampilte, portreefotosid, “liikuvaid pilte” (iPhone’ist tuttava live-foto analoog, mis jäädvustab põgusa momendi ka pildi tegemisele eelnevast ja järgnevast tegevusest) jpm.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtlikult võib öelda, et P20 Lite on väga hea telefon kõigile, kes otsivad mantlipärijat enda, lapse või vanaema-vanaisa telefonile ning kes jätaks ülejäänud raha pigem restorani või hoiupõrsasse.

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid