Allikas: Huawei

Huawei P Smart – nutitelefon mõtlevale noorele

#huawei #nutitelefon

Alles see oli, kui Androidiga nutitelefonide turul oli Samsung ainus tegija ning kõik teised vaid prügikalad, kes Korea elektroonikahiiu jalge vahel siblisid. Õnneks aga on Hiina elektroonikatootjad võtnud asja tõsiselt ning asunud valusalt Samsungi varvastel talluma. Õnneks seetõttu, et eluterve konkurents sunnib pingutama ka Samsungi. Ja arvestades seda, mida mina näinud olen, tuleb korealastel pingutada kõvasti. Üheks selliseks raskekaallaseks, kellega Samsungil rinda tuleb pista, on Huawei. Ning vähemalt minu hinge on Huawei oma konkurendilt juba üle löönud.

 

Ehkki minu varasemad kogemused piirdusid vaid Huawei Mate-seeriaga ehk siis Huawei tippmudelitega, ei jää Huawei P Smart neile märkimisväärselt alla. Või kui, siis peamiselt ühe asja poolest. Aga just see asi muudabki Huawei P Smarti soetamise väga nutikaks.

 

Välimus

 

Inimesele, kellele meeldib iPhone’ide disain, meeldib ka Huawei P Smart ja mitmed teised Huawei mudelid. Kui varasematel aegadel kopeeris Samsung iPhone’ide funktsionaalsust ja disaini, siis nüüd teevad seda hiinlased. Ja teevad hästi. Oma välimuselt meenutab P Smart iPhone’i kuuendat mudelit. Seda nii välimuselt kui ka koostekvaliteedilt. Kahe suure erinevusega – sõrmejäljelugeja keset tagakülge ning kaks kaameraobjektiivi tagakülje vasakus ülanurgas. Jah, te lugesite õigesti – kaks kaameraobjektiivi! Seda privileegi on siiani nautinud vaid nutitelefonide tippude tipud, kuid tänu Huaweile on see võimalus nüüd saadaval ka keskklassi nutitelefonidel.

 

Allikas: Huawei
Allikas: Huawei

 

Kui nii Samsung kui ka Apple on oma uued mudelid ümbritsenud klaasiga, siis tuleb tunnistada, et alumiiniumkorpus nagu Huaweil on, meeldib mulle märksa enam. Esiteks kogub see vähem sõrmejälgi, teiseks on märksa vastupidavam kui klaas ning kolmandaks mulle lihtsalt meeldib alumiinium.

Huawei P Smart on pisut pikem ja õhem kui mu iPhone X, kuid taskus kippusid need pidevalt sassi minema ning asjade alatuse seaduse järgi sattus alati kätte vale telefon.

Ainus, mis mind P Smarti juures kulmu pani kergitama, oli selle värv – tumedamat sorti sinine. Ehkki minu jaoks jäi selline disainilahendus arusaamatuks, on see vaieldamatult eristuv nendest mustadest, valgetest ja hõbedastest telefonidest, mis meid kõikjal ümbritsevad. Ehk siis võib sellist eristuvat värvi pidada teatavaks nooruslikuks statement’iks, vastuvoolu ujumiseks.

 

Kasutamine

 

Hea disain tähendab seda, et toodet on ka hea kasutada ning Huawei on siin tabanud kümnesse. Ehk siis Apple’i juba ennast tõestanud disaini kasutamine õigustas ennast igati. Kuigi selle telefoni parim osa (vähemalt minu jaoks) pole õunafirmalt maha viksitud. Jah, hea lugeja, ma pean silmas sõrmejäljesensorit. Ma küll ei mäleta, kuidas reageerisid Huawei Mate-seeria sõrmejäljesensorid, kuid P Smarti oma oli välkkiire ning piisas vaid osast sõrmejäljest, et telefon avaneks. Tõeline tippklass! Sellist nobedust ei meenu isegi Samsungi lipulaevade puhul. Ning seda funktsiooni puhul, mida kasutatakse kümneid kordi päevas. Aasta lõpuks võib kasutaja säästa mitu head minutit oma hindamatut eluaega.

Lisaks sõnumite saatmisele ning sotsiaalvõrgustikes sebimisele on nutitelefonide üheks olulisemaks funktsiooniks… ei, mitte helistamine, vaid pildistamine ning Huawei P Smart võib teatavasti uhkustada koguni kahe objektiiviga. Tõsi küll, teisel neist objektiividest on vaid 2 MP, kuid portreerežiimi jaoks on see täiesti piisav. Arvestades telefoni hinnaklassi, on kaamera tõepoolest võimekas, kuigi oma klassi liidritele jääb ta muidugi alla. Piisava valgustuse korral on pildid igatahes meeldivalt teravad ja detailsed. Igati sobilikud Facebookis, Snapchatis, Tinderis või mis iganes sotsiaalvõrgustikus jagamiseks. Sest milleks muuks tänapäeval ikka telefoniga pildistatakse. Kaamera tarkvara on piisavalt võimalusterohke ning laseb kasutajal oma loomingulisust proovile panna.

Meeldiva pisiasjana on Huawei P Smarti varustanud Android 8.0 Oreoga, mis tegelikult on suur asi, sest vähemalt minu andmetel pole seda veel mitmel Samsungi endisel tippmudelil. Igatahes jooksutab telefon nii rakendusi kui ka mänge piisava sujuvusega. Ma ei julge lubada, et selline sujuvus säilib kogu kasutusperioodi jooksul, sest vähemalt sellel ajal, kui ma ise veel Android-telefoni kasutasin, muutusid need aja jooksul aeglasemaks ja asjad ei sujunud enam nii libedalt kui uuel telefonil. Aga ehk on ajad vahepeal muutunud.

Kahjuks pole aga Huawei suutnud järgida kõiki Apple’i disaini positiivseid külgi. Nii näiteks on telefoni ühe käega kasutamine märksa ebamugavam, kui näiteks iPhone X-i puhul, hoolimata sellest, et P Smarti ekraan on pisut väiksem (5,65 tolli vs 5,8 tolli).

 

Kokkuvõtteks

 

Huawei P Smart on ilmselt parim keskklassi telefon, mida mul on õnnestunud näppida. Seda nii välimuselt kui ka võimekuselt. Kui nüüd pisut korrata ülalöeldut, siis tegelikult meeldib mulle isegi Huawei keskklassi disain rohkem kui Samsungi tippklassimudelite oma. Sisu muidugi eriti võrdlust ei kannata, kuid sedasama võib öelda ka hinna kohta. Eks proovige leida samasuguse hinna ja konfiguratsiooni suhtega telefon. Ilmselt ehk leiabki interneti avarustest müstiliste näitajate ja veel müstilisema hinnaga nutitelefone, kuid nende puhul võib avastamisrõõm olla märgatavalt pikem kui kasutusrõõm.

Huawei P Smart on telefon aktiivse ja noorusliku elustiili juurde, kus pole aega tähenärimiseks või pisiasjadele pühendumiseks. P Smart on neile, kes joonistavad oma elu laiade ja hoogsate pintslitõmmetega. Neile, kes ei otsi tuge kallistelt kaubamärkidelt, vaid hoiavad mõistuse teravana ning kasutavad ressursse asjadele, mis on tõepoolest olulised.

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid