Allikas: Hp.com

Ei tulegi meelde, et oleksin varem Digitarga blogis mõnest printerist pikemalt kirjutanud. HP Sprocket on selles osas erand ja lihtsalt väärib lähemalt tutvustamist! Tegemist on vahva fotoprinteriga, mis annab sulle võimaluse kiirelt ja mugavalt nutiseadmega tehtud pilte paberile printida. Nii ei jää su pildid lihtsalt telefoni mällu kübertolmu koguma, vaid leiavad teenitud koha näiteks albumites, vihikukaantel, külmkapil või seinal.

Hp Sprocket on uus väikest mõõtu fotoprinter, mida saad endaga pea igale poole kaasa võtta.

 

Välimuselt ja mõõtmetelt meenutab ta küll rohkem välist kõvaketast kui printerit ja mahub ilusasti käekotti või jope taskusse. Sprocketil on olemas sisse ehitatud aku, seega ei vaja sa fotode printimiseks seinavoolu ega suurt arvutit. See tähendab, et oled vaba jagama oma fotosid paberil just siis kui soovid ning just neile, kellele soovid. Printeriga tuleb iseenesestmõistetavalt kaasa laadimiskaabel, millega saad seadet laadida suvalisest USB-pesast. Laadimisajaks on umbes 60-90 minutit. Telia e-poes on printerist saadaval kaks värvitooni: valge ning must. Ei ole vahet, kumb osta, sest värvilisi fotosid oskavad nad mõlemad teha.

Allikas: Hp.com
Allikas: hp.com

PRINTIMINE

 

HP Sprocketi äpist on printimine tehtud lihtsaks. Võid pildi kohe vastava nupu abil välja printida või lisada pildile efekte ja kaunistusi. Saad lisada raame, timmida värve ja proovida erinevaid efekte. Juurde võib lisada eri värvi teksti ning erinevaid lõikepilte. Valik on päris suur ja pakub katsetamisrõõmu pikaks ajaks. Printimine on piisavalt kiire ja tore on see, et lõpptulemus on kohe paberil näha.

HP Sprocketi printeri töökorda seadmiseks:

  1. Printeri kasutamiseks on vaja nutiseadmesse paigaldada HP Sprocketi rakendus. See on tasuta alla laaditav Android (Android 4.4 ja uuem) ja Apple (iOS 8 või uuem) nutitelefonidele ning tahvelarvutitele.
  2. Enne printeri käivitamist kontrolli, kas printeris on fotopaberit. Lülita printer sisse.
  3. Anna masinale hetk aega tööle minemiseks. Siis saad enda nutiseadmes Bluetooth-ühenduse sisse lülitada ning teha Bluetoothi seadistuste alt printeriga sidumise. Kui telefon toetab NFC-ühendust, siis on võimalik printeriga ühendamine teha ka NFC abil.
  4. Kui printeriga sidumine on tehtud, saad HP Sprocketi äpist otse ühe nupuvajutusega foto välja printida.

 

Allikas: Ekraanitõmmised HP Sprocket rakendusest
Allikas: ekraanitõmmised HP Sprocketi rakendusest

 

NB! Esialgu võib natukene segadust tekitada Sprocketi automaatne uinumine (väljalülitumine energia säästmiseks). Ehk kui prindid fotosid ja satud järgmisi pilte valides hoogu, võib juhtuda, et selleks ajaks, kui oled leidnud uue meistriteose, mida välja printida, on printer end juba välja lülitanud. Siis tuleb lihtsalt printer uuesti sisse lülitada ja vajadusel taas Bluetooth-seadistuste alt ühendada. Automaatse väljalülitumise aega saad soovi korral HP Sprocketi rakenduse kaudu seadistustes muuta.

 

Allikas: Youtube
Allikas: Youtube

 

 

Fotod

 

HP Sprocket on tindivaba. See tähendab, et tavaline paber sinna ei sobi ja fotode printimiseks on tarvis eraldi spetsiaalset Zink- tehnoloogial põhinevat fotopaberit. Nii et kui fotopaber saab otsa, siis ei saa ise kahjuks tavalisest A4 paberist sobiva suurusega tükke välja lõigata ja printerisse panna. Õigemini saaks, aga erilist mõtet ei ole, sest printer selle peale fotosid teha ei oska. HP Sprocketi printeriga tuleb kasutada HP Thermal fotopaberit ja osta saad seda näiteks Telia e-poest. Ühes komplektis on 20 fotopaberit. Fotosid välja printides tuleb praegu ühe pildi maksumuseks umbes 50 senti. Arvestades seda, et saad pildi kohe kätte, on see päris mõistlik kulu.

Sama põnev kui Sprocketi printer ise, on ZINK ehk Zero Inki tindivaba printimise tehnoloogia. Zink-tehnoloogia kasutab ära erilist paberit, kuhu on kantud spetsiaalsed kristallid mitmes kihis. Algul on Zink-paber valge, kuid pärast printeri poolt temperatuuriga töötlemist muutuvad värvid kristallides nähtavaks ja moodustub pilt. Nii ei olegi fotode printimiseks eraldi tinti tarvis. Ühte olulist detaili pead paberit lisades jälgima: igas uues paberipakis on üks leht sinist paberit blue smartsheet, mis peab asuma paberipakis kõige all, koodid printeri poole. Sinisel paberil olevate koodide abil toimub printeri kalibreerimine ning fotod tulevad ilusad.

Allikas: Marko Palm
Allikas: Marko Palm

 

HP ütleb, et prinditud fotod jäävad määrdumiskindlad. Pisarad ja veepritsmed ei ole samuti probleemiks. Fotod säilitavad ikka oma pildi. Sama kinnitab Zink-tehnoloogia loojate koduleht, mis lisab, et prinditud fotod on veekindlad ja värvid püsivad kindlalt pildil.

Allikas: HP.com Fotod 2 x 3“ ja kleebitavad
Allikas: HP.com. Fotod 2 x 3“ ja kleebitavad

 

Kokkuvõtteks

 

HP Sprocketi fotoprinteri eeliseks erinevate polaroidkaamerate ees on võimalus valida välja sobiv pilt. Ei pea tegema mitut fotot paberile, et saada soovitud tulemust. Valid printimiseks nutitelefonist just need pildid, mis sulle kõige rohkem meeldivad. Vahva on, et saad pildile enne printimist juurde lisada erinevaid efekte, lõikepilte ja tekste.

 

Allikas: Marko Palm
Allikas: Marko Palm

 

Kui soovid teha muudatusi pildi värvitoonis, võid kasutada HP Sprocketi äppi, tegelikult on valik suurem, sest erinevaid vahvaid rakendusi piltide muutmiseks on ju mitmeid. Väga hea tulemus jääb, kui teha pildi parandused ja efektide lisamised Snapseedi rakenduses ja soovi korral lisada tekstid juurde Sprocketi äpis. Lihtsalt selle põhjusel, et Snapseedi rakendusel on oluliselt rohkem võimalusi foto töötlemiseks ning kvaliteet jääb ka parem.

 

Allikas: Marko Palm
Allikas: Marko Palm

 

HP Sprocket on üks vahva fotoprinter, millega on lihtne oma pereliikmetele ja tuttavatele naeratust näole tuua. Selle asemel, et pilte telefonis hoida, saad hästi välja tulnud fotod kohe pärast väljaprintimist üle anda.

 

ehk Välk usub, et kui ta oleks digitaalne, siis oleks ta nende sõnade kirjutamise ajaga juba arvatavasti paar tiiru mööda informatsiooni kiirteed ümber Maa kihutanud. «Vaadaksin digimaailmast meie käegakatsutavat analoogasjade maailma ja otsiksin neid siduskohti, kuidas võtta mõlemast maailmast maksimumi,» seletab ta ja julgustab: «Avades ukse digimaailma, lood uusi võimalusi.» Avatavate digivõimaluste uste taga peituvat kasulikkust võib hea vaistu korral tajuda mehe sõnul koheselt, kuid selle mõistmiseks võib kuluda ka aastaid. «Nii või teisiti, ajaga tasub kaasas käia. Ja mis võiks olla selleks parem, kui jagada kogetud uusi kogemusi Digitarga lugejatega.» Tema tutvumine digiajastuiga ei alanud üldsegi lihtsalt, kuid oli asjade igati loogiline käik, usub ta ise tagasi vaadates. «Aasta siis oli 2000, kui läbi loetud Windowsi kasutusjuhendi nurka viskasin. Juba peatselt ostsin poest hinnaliste kroonide eest tol ajal interneti ühenduse loomiseks vajalikke Atlase kaarte. See interneti kasutamise aeg oli ju loetud. Teinekord sai internetti ühenduva modemi karjeid padjaga summutatud, sest õhtusel ajal oli maja vaikne. Seda, et aeglane internetiühendus katkes, tuli ühe õhtu jooksul ikka vahest rohkem kui üks korda ette. Püsiühendused tulid hiljem – ka praegu meie mõistes «aeglane» internet on tolle aja kiirustega võrreldes ilmselt kümneid kordi parem.» Hea meelega kirjutab ta neist asjadest, millest digimaailmas meile igapäevaselt kasu on. «Nii leian uutest asjadest kirjutades pea alati midagi uut ja põnevat, mida ka mul endal tulevikus hea teada on.»

Kommentaarid