Arvutimängurid ehk moodsama nimega e-sportlased jagunevad suures plaanis kaheks – ühed panevad mängides põhirõhu klaviatuurile, teised aga hiirele. Pean siinkohal ausalt tunnistama, et minu süda kuulub hiirele, kuigi olude sunnil on praegu mu töölaual arvutiga ühendatud kolm klaviatuuri. Ja kaks hiirt. HP Omen Sequencer peab siin konkureerima Logitechi ja Roccatiga, kellel mõlemal on mänguriklaviatuuride valmistamisel HP-ga võrreldes märgatav edumaa. Ometi saab HP konkurentsiga päris kenasti hakkama.

 

Välimus

 

Minu kätte sattunud HP Omeni mänguritele mõeldud riistvara komplektist nägi Sequencer kõige veenvam välja. HP on mustale kaheksanurksele korpusele lisanud midagi tabamatult mehelikku ja jõulist, nii et klaviatuur tundub omalaadse relvana. Klaviatuuri vaieldamatuks trumbiks on suur punane ja metallist helitugevuse regulaatori rullik, millel peatun pikemalt allpool.

Imposantne on ka tekstiiliga kaetud ühenduskaabel, mis oma jämeduselt ei jää alla peenemale ankruketile. Jämedus on muidugi lahe, kuid paraku on kaabli otsas tervelt 2 USB ühendust ühe asemel. Asjakohasel juhul oleks eelistanud isegi pisut peenemat kaablit, nii et see oleks hõivanud ainult ühe USB-pordi.

Klaviatuurile lisab soliidsust metallplaat nagu viimasel ajal kõrgema otsa klaviatuuridele omane. Samas on metalli ka kergem hooldada ning see on erinevatele saatuselöökidele vastupidavam.

Klaviatuuri kõhu all on kaks pisikest jalga, mis muudavad selle kasutamise märksa stabiilsemaks ning ergonoomilisemaks. Kokkuklapitud jalgadega ei püsinud klaviatuur pooltki nii hästi paigal kui jalgadel seistes.

 

Allikas: Telia e-pood

 

Nagu igal nüüdisaegsel klaviatuuril, nii on ka HP Omen Sequenceri klahvid valgustatud. Valgustust võib reguleerida tarkvara abil, kuid võimaluste valik võiks siin olla pisut suurem.

 

Tarkvara

 

Nagu ooper algab puhvetist, nii peaks arvutimänguri varustus algama tarkvarast. HP on oma Omeni klappidele, hiirele ja klaviatuurile loonud tarkvara, mis kõik tooted kenasti ühe “katuse” alla koondab. Kui ma peaksin seda tarkvara ühe sõnaga iseloomustama, siis kasutaksin sõna “minimalistlik”. Seda nii välimuselt kui ka funktsionaalsuselt. Kui välimuse juures tuleb see kasuks, siis paraku kannatab selle all kohati funktsionaalsus. Vähemalt võrreldes näiteks Logitechi, Razeri ja eriti veel Roccatiga. Peamiselt võib selle abil reguleerida valgustust, kuid hiire ja klaviatuuri puhul saab selle abil hallata ka makrosid. Klaviatuuril on vaid viis makroklahvi, kuid enamiku mängude juures peaks see olema täiesti piisav. Tõenäoliselt ehk isegi piisab tarkvara pakutavast valikust algajale või keskmise tasemega e-sportlasele, kuid isiklikult eelistaksin veidi enamat konfigureeritavust.

Küll aga meeldis mulle väga, et ma ei pidanud HP Omeni tarkvara ise kusagilt otsima ja installima, sest minu Win 10 leidis pärast ühendamist ise raudvara üles ning sikutas alla ja installis vajaliku softi.

 

Kasutamine

 

HP on Omen Sequenceri klaviatuuri varustanud optilis-mehaaniliste klahvidega, mille reageerimiskiirus peaks tänu optilisele lahendusele olema kümme korda kiirem kui tavalisel mehaanilisel klaviatuuril. Võrreldes aga Logitechi ja Roccati tippklassi klaviatuuridega, ma olulist vahet ei märganud. Tegelikult ei märganud ma üldse mingit vahet. Ehk on see vahe hoomatav neile, kes mängivad juba rahvusvahelisel tasemel? Klahvid ise on aga küllaltki kõrge käiguga ning meeldiva tunnetusega nagu mehaanilistele klahvidele omane. Minu jaoks oleks klahvikäik võinud olla pisut konkreetsem ja täpsem.

Nagu ma juba ülal mainisin, on selle klaviatuuri üheks vaieldamatuks eeliseks atraktiivne helitugevuse regulaatori rullik. Selline lahendus on minu arvates parim, mida ma klaviatuuride juures olen näinud. Ning neid on olnud mitmeid erinevaid. Et rullik on sedavõrd suur, võimaldab see heli reguleerida ilma rullikule pilku heitmata. Virtuaalsel lahinguväljal võib sellisest võimalusest kasu olla, ehkki ma pole päris kindel, millest võib tekkida vajadus keset heitlust korraga heli vaiksemaks või valjemaks keerata. Võibolla põhjustavad seda elukaaslase või lapsevanema hõiked kõrvalruumidest, mida muidu lahingumüra summutama kippus?

Esimestel päevadel raskendas klaviatuuri kasutamist veidi klaviatuuri US-asetus (layout), kuid juba üsna ruttu suutis näpp õiged klahvid üles leida. Kuigi üldiselt eelistan klaviatuuril suurt Enter-klahvi, siis Omen Sequenceri puhul pidin leppima väiksemat sorti Enteriga. Aga ka see on puhtalt harjumise asi.

 

Kokkuvõte

 

HP Omen Sequencer on igati silmapaistev klaviatuur. Seda eeskätt tänu oma atraktiivsele välimusele. Ja eriti veel sellele helitugevuse reguleerijale, mis töölaual täiesti teenitult ka teiste tähelepanu tõmbab. Kui HP ise väidab, et klahvide reageerimiskiirus on 10 korda suurem kui tavalistel mehaanilistel, siis mina selles väga veendunud ei ole. Kiire on see küll, aga kas just 10 korda kiirem kui näiteks Roccati või Logitechi tippklaviatuurid? Arvan, et tavakasutaja siin vahet ei märka.

Seega, kui on vaja korraliku koostekvaliteediga mänguriklaviatuuri, millel muu hulgas on eriliselt mugav helitugevuse reguleerimine, siis tasuks HP Omen Sequencerile vähemalt pilk peale visata, enne kui n-ö isakeste sortimendiga tutvuma hakkate. Garanteerin, et vähem mugavama heliregulaatoriga klaviatuuri te kohe päris kindlasti ei leia.

HP Omen Sequenceri klaviatuur on suurepärane ka iseseisvalt, kuid komplektis koos HP Omen Reactori hiire, HP Omen Mindframe’i kõrvaklappide ja HP Omen Mousepad 200 hiirepadjaga moodustab ta visuaalselt nauditava ja töötava terviku.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.