
Sülearvutit võib osta mitmeti. Võib vaadata vaid hinda ja teha ostuotsus hinna järgi. Või vaadata välimust ja selle järgi otsustada. Huvitav oleks teada, kas keegi tuleb ka poodi ja küsib arvutit, mis kaalub 2,6 kilogrammi. Veidi teadlikum lähenemine oleks oma vajaduste kaardistamine ja siis nende järgi selle õige leidmine. Kui sinu vajaduste hulka kuulub mängimine ja videotöötlus, siis alljärgnev ülevaade HP OMEN 15-CE002NO kohta on just sulle.
Veidi futuristlik ja nurgeline disain annab OMEN-iga võimaluse teiste ees igal pool edvistada, sest sellist kujundust teistel lihtsalt ei ole. Kui 2014. aasta OMEN oli pakitud alumiiniumist kesta sisse, siis nüüdne mudel ajab läbi tugevast plastist korpusega. Seda arvutit kannatab täiesti ühest nurgast tõsta, ilma et korpus läbi vajuma kipuks. Ainus nõrguke koht tundub olevat ekraani tagune, kus sõrmevajutus lubab kaant alla suruda 3–4 millimeetrit. Sülekotis võiks OMEN-it transportida küll, kuid hellalt ja midagi peale ladumata.
Must ja karmiinpunane – kaks värvi, mis iga nurga alt vastu vaatavad. Ka klaviatuuri taustavalgustus on punane – seega sobib arvuti igati näiteks Subaru omanikule 🙂

Heliosakonna ülesehitusse on oma panuse andnud Bang & Olufsen. Ja häält teeb OMEN piisavalt, arvestades seda, kui pisikesed tegelikult on need kõlarid. Kui veidi norida, siis järgmine mudel võiks sisaldada üht korralikku bassielementi, et heli veelgi paremaks saada.
HP pakub lisavarustusena täpselt samasuguse disainiga mikrofoniga kõrvaklappe OMEN 800. Mürasummutus on sel väga hea ja ka heli on hea, kuid pikemat aega kasutades hakkab peale mõjuma selle kaal (410 grammi).

Korpus, ventilatsioon ja temperatuur
Arvuti, mis kaalub tõega 2,6 kilogrammi, ei kvalifitseeru kindlasti ultrabook’i mõiste alla, kuid vajadusel saab teda kaasas kanda. Kaalu aitab all hoida NVidia Max-Q disaini filosoofia, mis lubab samaväärset võimekust veidi väiksema voolutarbega.
Korralikult on vaeva nähtud kuuma õhu eemaldamisega korpusest ja niimoodi on väljuvad õhukanalid leidnud koha hingede tagaküljel. Soovitan kasutada kõrvaklappe, sest ka rahuliku veebisirvimise ja muusika kuulamise ajal on ventilaatorite töö vaikses toas häiriv.

Video renderdamisel tõusis protsessori temperatuur ligi 80 kraadini ja videokaardi temperatuur näitas 68 kraadi. Ja arvuti läks altpoolt päris kuumaks. Siit väike hoiatus: kasuta OMEN-it ikka laua peal, mitte süles.
Hea ekraan, märkimisväärne voolukulu
Matt, 15,6-tolline IPS-ekraan tagab päris hästi õige värvigamma. Ekraan on küll vaid FullHD (1080), kuid 120 Hz kaardisagedusega suudab OMEN ekraanil edastada kõike, mis talle ette söödetakse. Kuna ma ise eriti suur mängur ei ole, jätan kommenteerimata mängude maailma, kuid foto- ja videotöötlus on selle masina jaoks lausa loodud. Ja seda niikaua, kuni voolujuhe on arvutiga ühendatud. FullHD filmi vaatamisel jagus akut kaks ja pool tundi. Arvestades seda, et protsessor on Intel Core i7-7700HQ ja graafikat teeb NVidia GTX 1060, on seda piisavalt. See ei ole masin, millega terve tööpäev aku pealt koosolekult koosolekule joosta.
Kas OMEN on väärt oma hinda?
Kindlasti on. Ja mitte ainult mänguri seisukohast lähtudes. Selle raha eest saab sülearvuti, mis võimaldab täies rahus monteerida videoid ja redigeerida fotosid hulgi. Lisaks veel omapärane välimus ning seda kõike ainult 1599.- eest. Täielik arvuti spetsifikatsioon!
Kommentaarid