HP OMEN 15-CE002NO Pilt: Telia

Sülearvutit võib osta mitmeti. Võib vaadata vaid hinda ja teha ostuotsus hinna järgi. Või vaadata välimust ja selle järgi otsustada. Huvitav oleks teada, kas keegi tuleb ka poodi ja küsib arvutit, mis kaalub 2,6 kilogrammi. Veidi teadlikum lähenemine oleks oma vajaduste kaardistamine ja siis nende järgi selle õige leidmine. Kui sinu vajaduste hulka kuulub mängimine ja videotöötlus, siis alljärgnev ülevaade HP OMEN 15-CE002NO kohta on just sulle.

Veidi futuristlik ja nurgeline disain annab OMEN-iga võimaluse teiste ees igal pool edvistada, sest sellist kujundust teistel lihtsalt ei ole. Kui 2014. aasta OMEN oli pakitud alumiiniumist kesta sisse, siis nüüdne mudel ajab läbi tugevast plastist korpusega. Seda arvutit kannatab täiesti ühest nurgast tõsta, ilma et korpus läbi vajuma kipuks. Ainus nõrguke koht tundub olevat ekraani tagune, kus sõrmevajutus lubab kaant alla suruda 3–4 millimeetrit. Sülekotis võiks OMEN-it transportida küll, kuid hellalt ja midagi peale ladumata.

Must ja karmiinpunane – kaks värvi, mis iga nurga alt vastu vaatavad. Ka klaviatuuri taustavalgustus on punane – seega sobib arvuti igati näiteks Subaru omanikule 🙂

Punane taustavalgus on stiilne. Foto: Heigo Ensling
Punane taustavalgus on stiilne. Foto: Heigo Ensling

Heliosakonna ülesehitusse on oma panuse andnud Bang & Olufsen. Ja häält teeb OMEN piisavalt, arvestades seda, kui pisikesed tegelikult on need kõlarid. Kui veidi norida, siis järgmine mudel võiks sisaldada üht korralikku bassielementi, et heli veelgi paremaks saada.

HP pakub lisavarustusena täpselt samasuguse disainiga mikrofoniga kõrvaklappe OMEN 800. Mürasummutus on sel väga hea ja ka heli on hea, kuid pikemat aega kasutades hakkab peale mõjuma selle kaal (410 grammi).

Arvutiga hästi kokkusobivad kõrvaklapid. Foto: Heigo Ensling
Arvutiga hästi kokkusobivad kõrvaklapid. Foto: Heigo Ensling

Korpus, ventilatsioon ja temperatuur

Arvuti, mis kaalub tõega 2,6 kilogrammi, ei kvalifitseeru kindlasti ultrabook’i mõiste alla, kuid vajadusel saab teda kaasas kanda. Kaalu aitab all hoida NVidia Max-Q disaini filosoofia, mis lubab samaväärset võimekust veidi väiksema voolutarbega.

Korralikult on vaeva nähtud kuuma õhu eemaldamisega korpusest ja niimoodi on väljuvad õhukanalid leidnud koha hingede tagaküljel. Soovitan kasutada kõrvaklappe, sest ka rahuliku veebisirvimise ja muusika kuulamise ajal on ventilaatorite töö vaikses toas häiriv.

Õhk liigub. Foto: Heigo Ensling
Õhk liigub. Foto: Heigo Ensling

Video renderdamisel tõusis protsessori temperatuur ligi 80 kraadini ja videokaardi temperatuur näitas 68 kraadi. Ja arvuti läks altpoolt päris kuumaks. Siit väike hoiatus: kasuta OMEN-it ikka laua peal, mitte süles.

Hea ekraan, märkimisväärne voolukulu

Matt, 15,6-tolline IPS-ekraan tagab päris hästi õige värvigamma. Ekraan on küll vaid FullHD (1080), kuid 120 Hz kaardisagedusega suudab OMEN ekraanil edastada kõike, mis talle ette söödetakse. Kuna ma ise eriti suur mängur ei ole, jätan kommenteerimata mängude maailma, kuid foto- ja videotöötlus on selle masina jaoks lausa loodud. Ja seda niikaua, kuni voolujuhe on arvutiga ühendatud. FullHD filmi vaatamisel jagus akut kaks ja pool tundi. Arvestades seda, et protsessor on Intel Core i7-7700HQ ja graafikat teeb NVidia GTX 1060, on seda piisavalt. See ei ole masin, millega terve tööpäev aku pealt koosolekult koosolekule joosta.

Kas OMEN on väärt oma hinda?

Kindlasti on. Ja mitte ainult mänguri seisukohast lähtudes. Selle raha eest saab sülearvuti, mis võimaldab täies rahus monteerida videoid ja redigeerida fotosid hulgi. Lisaks veel omapärane välimus ning seda kõike ainult 1599.- eest. Täielik arvuti spetsifikatsioon! 

Mõõtmistulemused leiad siit! 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid