HP Dragonfly ühendab tõsisetööarvuti ja kauni disaini

#äriklassi sülearvuti #HP #lipulaev #sülearvuti
4 min lugemine

HP Dragonfly on ülimalt stiilne ja kerge, kuid seejuures võimas ja vastupidav äriklassi sülearvuti. Võiks isegi öelda, et tõenäoliselt on see üks kõige ilusamatest arvutitest, mille HP kunagi valmistanud on.

 

Tänu sellele on Dragonflyd lihtne pidada kõigest kauniks aksessuaariks ning sellest tõsise tööarvuti valimisel üle libiseda. Tegelikkuses aga on tegemist seadmega, mis on loodud justnimelt tegusale inimesele ning asub omasuguste seas lipulaeva positsioonil.

Arvuti kogu korpus on valmistatud magneesiumist, mis tagab ühelt poolt kerge kaalu (kõigest 1,1 kg), kuid teisalt on tagatud ka erakordne vastupidavus. Lisaks on välispinnad kaetud erilise mustust hülgava materjaliga. Nii ei jää sinna nii kergelt näpujälgi ja lihtsam on ka hilisem puhastamine.

 

Ekraan

 

360 kraadi pööratav ekraan tagab mobiilsuse. Nii saab selle keerata päris vastu põhja ja tekitada hoopis tahvelarvuti. Loomulikult on võimalikud ka kõik vahepealsed variandid nagu näiteks nn “telk” ehk lauale pandud ja tagurpidi keeratud ekraaniga tahvelarvuti režiim. Resolutsiooniks on 1920 x 1080 ehk Full HD. Lisaks on ekraan puutetundlik, mis võib esialgu tunduda tarbetu ja toretseva lisana, kuid tegelikkuses võib just see võimalus kiiresti lemmikuks saada, sest on päris mugav mõned valikud otse ekraanile toksates ära teha. Veel on arvutiga kaasas spetsiaalne laetav puutepliiats, mis laiendab ekraani kasutusvõimalusi veelgi.

 

Turvalisus ja privaatsus

 

Tarviliku lisana on Dragonfly ekraanil sisseehitatud privaatsusfilter. See tähendab, et vastava nupu vajutamisel muutub ekraan pisut tumedamaks ja koos sellega väheneb oluliselt ka vaatenurk. Ehk sisselülitatud filtri korral on küljelt ekraanil toimuvat üsna raske näha.

Kaamera pakub ägeda lisana võimalust näotuvastuse abil arvutisse sisse logida ning omab turvalisuse suurendamiseks ka füüsilist katet. Turvalisuse poole pealt on kasutusel veel mitmed tehnoloogiad, nagu näiteks HP Sure Start, mis võimaldab süsteemi taastamist, Sure Sense, mis jälgib arvuti tervist ja näiteks ka Work Well, mis jälgib hoopis töötegija tervist.

 

Tehnika

 

Arvuti on varustatud i5-8265U protsessoriga, omab 16GB mälu ja 512GB suurust SSD ketast. Graafikakaardiks on aga integreeritud Inteli UHD 620. See tähendab tavapärase kontoritöö jaoks enam kui piisavat hulka võimsust ja seega ka töökiirust. Tarkvarana on kasutusel ärikliendile sobilik Windows 10 Pro.

Kuna sisseehitatud aku kestab sõltuvalt konfiguratsioonist kuni 12 tundi, võib arvestada, et Dragonflys jätkub energiat täispikkuses tööpäeva tarbeks. Tänu kiirlaadimisele, täidab kaasasolev laadija akust ca 50% juba poole tunni möödudes. Jahutus on lahendatud nii, et peopesade alla jääv ala on isegi neis olukordades, kus ventilaator usinalt tööd teeb, pigem jahe.

 

Disain

 

Esialgu ehk mõneti ootamatult on korpus tumesinist tooni, kuid see sinine on hästi valitud ja pealegi veel mitte läikiv, vaid matt. Lisaks on stiilne ka üldine disain, mis on Ultrabookile kohaselt väga õhuke. Madalate valgustatud nuppudega klaviatuur on ääristatud Bang & Olufseni kaubamärki kandvate kõlaritega ning 13,3 tollist ekraani kattev klaas ulatub igast küljest päris servadeni välja.

 

Tarkvara ehk Windows, Office ja eriprogrammid

 

Äriklassi töötingimuste tagamiseks ei piisa üksnes edevast arvutist, vaid vajalikud on ka elementaarsed kontoriprogrammid. Kuna tarkvara on midagi, mida iga töötaja oma tööks vältimatult vajab, peab sellele paratamatult ka tähelepanu pöörama. Siin võiksid Windowsi puhul ärikasutajad eelistada Pro versiooni. Võrreldes Home’i variandiga, on see täiendatud turvalisusega ning kergemini hallatav.

Unustada ei tohi ka kontoritarkvara ehk Office`t. See koosneb programmide kogumist, kuhu kuuluvad Word ja Excel, aga ka OneNote, PowerPoint ja sõltuvalt versioonist veel mõned tööriistad. Näiteks pilvepõhise Office 365 puhul maksab kasutaja “365 Business” paketi valikul 10,6 eurot kuus, kuid saab selle raha eest kasutada kõiki tuntud kontoriprogramme ja neile kogu aeg ka jooksvalt uuendusi. Tänu pilvetehnoloogiale on kogu info alati sõltumata asukohast kättesaadav. Lisaks saab kasutaja veel 1 TB pilveruumi oluliste failide hoidmiseks ning võimaluse programme ka nutiseadmetes kasutada.

 

Finantseerimine

 

Kui on soov makseid pikema perioodi peale hajutada, siis võib finantseerimise võimalusena kaaluda ka liisingut. See võimaldab mugavalt teha väiksemaid või suuremaid investeeringuid seadmetesse ilma suurte ühekordsete väljaminekuteta. Liisingut saavad kasutada kõik Telia ärikliendid, kelle maksekäitumine on olnud korralik ning kes on riigile esitanud kõik nõutavad aruanded.