Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Hiljuti avastatud SIM-kaartide turvanõrkust ei saa Telia võrgus ära kasutada

#Aigar Käis #SIMjacker #turvanõrkus

Eelmisel nädalal maailma erinevates meediakanalites avalikustatud SIM-kaartide turvanõrkust ehk SIMJackerit ei ole võimalik Telia võrgus ära kasutada, kinnitab Telia Eesti turvavaldkonna juht Aigar Käis.

 

Käis märkis, et Telia eelkäija EMT andis seda tüüpi SIM-kaarte välja umbes 15 aastat tagasi ehk vahemikus 2003-2005. Peale 2005. aastat pole aga kõnealuseid SIM-e kasutatud ning tänaseks on valdav osa nendest kaartidest ka klientide poolt uuemate vastu välja vahetatud. Näiteks kõik 3G ja 4G SIM-kaardid on juba uuemad.

“Samuti ei puuduta see teema e-SIM-i ega ka Mobiil-ID toega SIM-kaarte. Kahtluse korral võib kontrollida oma SIM-kaardi seerianumbrit, kus Telia poolt kasutatavate SIM-ide puhul tähistavad seerianumbris kohad 8, 9 ja 10 aastaarvu, millal SIM on välja antud. Näiteks: 8737201(018)080427289, kus siis sulgudes on viide aastale,” selgitas Käis.

Tema sõnul on SIMJacker haavatavuseks tituleeritud turvanõrkus probleemiks pigem sellistes regioonides, kus on SIM-kaardile loodud funktsionaalsus näiteks pankadega suhtlemiseks või lisateenuste kasutamiseks. Eriti populaarne on see Aafrika ja Lõuna-Ameerika riikides.

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi