Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
HERE Maps toimib hästi ja näeb tuttav välja. Pilt: HERE Maps

Kui sa oled nutitelefoni kasutaja, siis tõenäoliselt oled kokku puutunud mõne eelinstallitud kaardirakendusega. On üsna tõenäoline, et see pole töötanud päris nii, nagu peaks. Võimalik, et oled isegi hätta jäänud internetiühenduseta piirkonnas, kus GPS näitab küll asukohta, aga mida pole, on kaart. Seega ei jää üle muud kui ilma telefonita hakkama saada. Millised oleksid aga head lahendused sellises olukorras?

Üks hea alternatiiv on Nokia arendatud HERE. Toon välja mõned põhjused, miks tasub vähemalt kaaluda harjumuspärase ja mitte kõige praktilisema kaardi väljavahetamist.

Asukoha jagamine

Nüüd on võimalik koordinaate jagada teisel viisil kui helistada või sõnumit saata kirjeldades, kus paikned. Väga mugav võimalus saata asukoha info kas ühele inimesele või jagada kasvõi Facebookis. Oled näiteks hiljaks jäämas kohtumisele? Lihtne “Share” ja ootajad teavad, mis keiss on. Kirsiks tordil on asjaolu, et saad asukohta saata kõigile, olenemata sellest, kas nad on sama kaardirakenduse kasutajad või mitte.

HERE Maps võimaldab asukohta väga mugavalt teistega jagada. Pilt: HERE Maps
HERE Maps võimaldab asukohta väga mugavalt teistega jagada. Pilt: HERE Maps

Järjehoidjad

Google Mapsis saab teatud asukohti “lemmikuteks” märkida, misjärel ilmub selle koha peale tärn ning pead ise vaatama, kuidas pärast aru saad, mis seal asub. “HERE Maps” on loonud järjehoidjasüsteemi, mis võimaldab salvestatud kohti katalogiseerida näiteks selle alusel, kuhu tahaksid minna, mis on väga kasulik näiteks reisi planeerides. Või siis tööga seotud kohad. Eraldi tulpa on mõistlik laduda paigad, mida oled külastanud minevikus. Kui keegi küsib näiteks reisisoovitusi, siis saab lihtsalt üles otsida, kus asus see mõnus rannakohvik…

Sihtkohti on võimalik kaardirakendusse salvestada. Pilt: Google Play
Sihtkohti on võimalik kaardirakendusse salvestada. Pilt: Google Play

Offline mode

Offline mode on põhjus, miks ma üldse HEREi juurde jõudsin ja mida eelinstallitud äpid eriti ei paku. See on võimalus kasutada kaarti ilma internetita. Reisides on mõistlik juba kodus installida nutiseadmesse sihtkohariigi kaart. Selleks tasub kasutada wifit, sest kaardid võivad päris suured olla. Vastutasuks saad kindluse, et sul on kaart koos navigeerimisvõimalusega alati olemas.

Lihtne navigatsioon ja LiveSight

HERE’iga on väga mugav ja lihtne navigeerida. “Pööra järgmisest vasakule!” kõlab tuttav hääl. See võimalus on kõigil kaartidel. Nokia on oma kaardiga teinud selle kõik väga lihtsaks ja töökindlaks. Sellega harjud väga kiiresti.

LiveSight on võrreldav Google StreetView’ga. Tundub esmapilgul natuke kohmakam ja eks tänavate pildistamine ongi Google’il põhjalikumalt ette võetud.

HERE livesight on analoogne Google Street View'le. Pilt: 360.here.com
HERE Livesight on analoogne Google Street View’ga ning võimaldab tutvuda tänavavaatega. Pilt: 360.here.com

Kokkuvõtteks võin öelda, et HERE Mapsi äpiga tutvumine on läinud väga valutult. Eks paistab, kuidas kuu aega Indias seda kogemust süvendab või muudab. Igal juhul praegu on hea kindel tunne, et mul selline loogiline ja kasutajasõbralik kaart kaasas on.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi