Hei, Google, mis lugu mängib?

#assistent #google
2 min lugemine

Head muusikat võid kogemata kuulda kõige ootamatutes olukordades tänaval, kaubanduskeskuses, naabri aknast-hoovist või koguni televiisorist. Kui on tegu juba tuttava artistiga, siis pole probleemi, kuid uus ja tundmatu lugu võib meid muuta kärsitult uudishimulikuks – kuidas teada saada esitaja ja loo nime, et seda siis juba ise Spotifyst või Apple Musicust otsida?

 

Muidugi võib ju proovida uurida heliallika omanikult, kuid alati pole see võimalik. Mõistagi tuleb meile sellises kriitilises olukorras taas appi Google. Täpsemalt siis tema Google Assistanti teenuse värske lisa Google Assistant Sound Search.

Loo esitaja leidmiseks on sul vaja Android-telefoni (sorry, Apple’i kasutajad) ning lugu, mida identifitseerida. Edasi on kõik vägagi lihtne. Kui Google Assistant on aktiveeritud, siis tuleb lihtsalt küsida “Ok, Google, what’s this song?” või “Hey, Google, what song is playing?” ning suunata telefoni mikrofon heliallika suunas. Google kuulab esitatavat muusikat, luues sellest nii-öelda muusikalise sõrmejälje, mida võrrelda oma andmebaasis olevate näidistega. Kui andmebaasis on näidis olemas, siis identifitseerib Google selle loo. Kui aga lugu ära ei tunta, siis on soovitav liikuda heliallikale lähemale ning teha uus katse. Juhul kui aga Google Assistant vastab küsimusele “What song is playing?”, et “Nothing is playing right now”, siis on soovitav küsimust esitada seni, kuni Google Assistant loo ära tunneb. Google Assistant Sound Search töötab alates Android 5.0 versioonist.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."