Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Selleks, et telefon peaks tihedale kasutusele igapäevaselt füüsiliselt vastu, tuleb leida sobiv ümbris, mis meeldib ja telefoni vigastuste eest ka kaitseb. Foto: Otterbox

Kuna iPhone 6 on päris kindlalt ja pikalt nutitelefonide müügitabelites liidrite hulgas, testisime just sellele telefonile mõeldud kotte ja ümbriseid.

Apple’i telefone ostetakse hästi ka järelturul. Ehk see, kes oma telefoni hästi hoiab, saab selle hiljem hea hinna eest maha müüa. Võrdleme erinevaid võimalusi, kuidas oma telefoni ilusana hoida.

Telefonikate Apple, iPhone 6, nahast

1
Tegu on Apple’i originaaltarvikuga. Telefoni saab väga lihtsalt ümbrisesse panna ja loomulikult istub kate telefoni peal ideaalselt. On märgistatud ka kohad, kus helitugevuse nupud paiknevad. Meeldis see, et nahk on pehme ja iPhone ei ürita enam käest ära libiseda.

Samuti ei tee ümbris telefoni palju suuremaks ja Apple’i logo on sellel olemas ning nähtav. Aga samas jääb ekraan kaitsmata, nagu ka alumine osa telefonist. Hind on natuke krõbe, aga Apple’il on olemas ka silikoonist variant, mis on 10 eurot soodsam.

Hind: 49 eurot
Värvid: must, punane, roosa, sinine, pruun

Telefonikate Mujjo, iPhone 6, nahast

2
Firma Mujjo Hollandist alustas sellega, et tegi stiilseid kindaid, mis töötasid puutetundlike ekraanidega. Hiljem tulid neil välja sellised kaarditaskutega iPhone’i ümbrised, mis on tehtud kvaliteetset nahast ja millel on pakendi peal Esquire’i ja teiste väljaannete kiidusõnad.

Tõepoolest, see nahk tundub olevat Apple’i nahast parem ja just see pruun värv näeb väga hea välja. Kaarditasku annab lisafunktsionaalsust ja ümbris ei tee telefoni palju suuremaks, samuti nagu Apple’i omagi. Kõik nupud on lahtised ja nendele pääseb väga lihtsalt ligi. Aga ka see ümbris ei kaitse mitte kuidagi ekraani, korpuse ülemine ja alumine osa jäävad samuti lahtiseks.

Hind: 39,90 eurot
Värvid: must, pruun

Telefonikate OtterBox MySymmetry

3
Kuigi Eestis kellelegi nimi OtterBox ei ütle midagi, siis USA-s on see telefoniümbriste bränd number 1. Seal on see nii popp, et nad pidid isegi oma tooteid võltsingute eest kaitsma hologramm-kleepsude ja seerianumbritega.

MySymmetry seeria on lansseeritud selle aasta alguses ja on tavalistest OtterBoxidest veidi õhem ja soodsam variant. Lisaks on tal läbipaistev tagakaas, mis laseb telefonil endal särada või panna sinna vahele mingi mustriga leht – üks selline on ka komplektis ka kaasas.

See ümbris teeb küll telefoni suuremaks, aga mitte väga kriitiliselt. Selle eest on telefon kaitstud kukkumise eest ja seda MIL-STD 810G-516.6 standardi järgi – see tähendab, et katsetel visati telefoni 26 korda erinevatele nurkadele natuke kõrgemalt kui 1 meeter ja see jäi terveks.

Valik telefonide ümbriseid ja kaitsekilesid 1€

20150701_elion_euro_vaheleht_448x252

Katsetel visati telefoni 26 korda erinevatele nurkadele natuke kõrgemalt kui 1 meeter ja see jäi terveks.

Ekraani kaitseb kõrgem längkant, aga jääb oht, et telefon kukub just teravale kivile ja läheb siis ikkagi katki.

Hind: 29 eurot
Värvid: must, hall, sinine, roosa

Telefonikate OtterBox Symmetry

4
OtterBox Symmetry on klassikaline seeria, mis on natuke suurem ja vastupidavam kui MySymmetry. Selles peituv iPhone 6 ei jää enam kindlasti bendgate’i ohvriks. Piltide peal olev eksemplar kannab nime Brazilian Pop ja selle kujunduse on teinud Nina Garcia.

See kate pakub samuti kukkumiskindlust ja olemas on ligipääsud kõikidele vajalikele nuppudele ning pesadele. Selleks, et kaitse oleks täiuslik, võib lisada OtterBox Alpha Glassi kaitseklaasi, mis on tehtud täpselt kokku sobima OtterBoxi ümbristega.

Hind: 39 eurot
Värvid: must, valge ja Brazilian Pop

Telefoniümbris LifeProof Fre

5
See ümbris on suunatud kõige ekstreemsematele klientidele. Testide järgi kannatab iPhone 6 selles ümbrises olla 2 meetrit vee all 1 tunni ja kukkuda 2 meetri kõrguselt. Kuigi ümbris ise on selliste näitajate kohta suhteliselt õhuke, säilib ekraani puutetundlikkus ja Touch ID töötab ka.

Kuna ümbris on kinnine, siis on seal heli veidi summutatud  (kaasas on ka adapter kõrvaklappide jaoks). Kui on aga seiklemise aeg käes, on see suurepärane lahendus.

Hind: 89 eurot
Värvid: must, valge, punane, lilla

Kaaned OtterBox Strada

6
Strada on OtteBoxi kõige uuem seeria – see tuli turule veidi rohkem kui kuu aega tagasi. Selle punase värvi ametlik nimetus on „Chick Revival“, mis viitab, kellele see suunatud on.

Sisuliselt on need kaaned sama hea kaitsega nagu Symmetry seeria, aga lisaks on neil tänu ehtsale nahale ilusam välimus ja klapp kaitseb ekraani. Boonusena on seal olemas ka kaarditasku.

Ta on ikkagi natuke suurem kui tavaline rahakoti-tüüpi ümbris, aga selle eest on telefon kaitstud kõrgel tasemel.

Kõik nupud ja liidesed on ümbrisega kättesaadavad. Kõne ajal hoiab klappi magnet ja see ei lotenda.

Hind: 49 eurot
Värvid: must, punane

Kaaned Krusell FlipCase Malmö

7
Krusell Malmö seeria on üks populaarsemaid rahakoti-tüüpi telefoniümbristest Eestis. Ta on lihtsa, lakoonilise disainiga, piisavalt õhuke ega tee telefoni palju suuremaks, samas pole ka väga kallis.

Seda armastavad just Sony kasutajad. Apple’i peal istuvad kaaned ka väga hästi. Ainuke puudus on, et suletud kaantega pole kohe näha, kus helitugevuse nupud on.

Loomulikult on kaane peal ka kaarditasku olemas. Krusell pakub ka eluaegset garantiid, kui toode nende veebilehel registreerida. Kui midagi katki läheb, võib sealt samast saata pildi veast ja Krusell saadab uued kaaned vastu, kui eelmised läksid katki nende süül.

Hind: 24,90 eurot
Värvid: must, roosa, valge

Kaaned Krusell FlipWallet Kalmar

8
Kalmari seeria on mõeldud nendele, kes tahavad oma rahakotist loobuda telefoniümbrise kasuks. Siin on viis erinevat taskut, et kõik vajalikumad kaardid ja sularaha ära mahuksid.

Ümbris ise on tehtud nahast ja näeb väga soliidne välja. Sellega on aga sama mure mis Malmöl helitugevuse nuppudega ning samuti pole nurgad ja ääred kaitstud. Kuna nahk on kõva, üritab esikaas esialgu ise kogu aeg kinni minna. Hind sellise nahast asja eest on hästi soodne.

Hind: 24,90 eurot
Värvid: must, pruun

 

ehk DigiKhrushchev usub, et kõik maailmas on binaarne, kui piisavalt lähedalt vaadata. «Juhtmevaba on parem. Iga uus vidin on väärt uudistamist,» kinnitab ta. «Traadita internet – WiFi või mingi G, vahet pole, mitmes –, transistorid ja pildistamiseks mõeldud digitaalsed tehnoloogiad nagu CMOS, CCD jne ... see on põnev maailma,» räägib DigiKhrushchev õhinal. «Mäletan, kuidas isa võttis sõbralt kuuks ajaks laenuks ZX Spectrum masina, mille siis Горизонт telekaga ühendasime. Mängu käivitamisele kulus meil pool õhtut,» muigab ta. «Pärast oli juba 386-masin, kus oli DOS ja Win 3.11 peal.» Ta teab, et tänane digimaailm on palju suurem kui tavaline maailm. «Kõik peaksid julgema selle eeliseid ära kasutada,» kuulutab ta Digitargas soovitusi ja nõuandeid julgelt teistelegi.

Kommentaarid