Oma isiklikust puidust varjest olen unistanud juba tükk aega, kuid alles eelmise aasta viimaste päevade jooksul suutsin idee teoks teha. Kuna varem olen viibinud vaid ühes puitvarjes, siis väga palju kogemust sellega polegi olnud. Seega – nüüd omaenda varjes olles näen ära puudujäägid ja saan seda sammhaaval täiustada.

Varje on pisike, tulevikus plaanib Hans Markus lisada ka korstna. Foto: Hans Markus Antson
Varje on pisike, tulevikus plaanib Hans Markus lisada ka korstna. Foto: Hans Markus Antson

Võib ju tunduda, et milleks seda statsionaarset varjet üldse vaja läheb. Telkvarjet saab palju kergemini transportida ja vastavalt vajadusele kergemini ümber tõsta. Kuid puitvarjel on omad plussid: kui see ehitada täiesti õhukindel, siis on võimalik varjest jälgida loomi, kes on eriti hea haistmisega, nagu näiteks metssead ja karud.

Mõni muu telefon ei saaks nii hämaras üldse hakkama.

Kohe nii suurt eesmärki muidugi ei võtnud, sest sellisel juhul peaks ehitama varjele ka kõrge korstna. See on selleks vajalik, et inimese lõhn juhitaks kõrgematesse õhukihtidesse ja nii ei jõua see metsloomani tema teekonda eksitama. Korstna lisamine on mul kindlalt plaanis, kuid esialgu katsetan varjet metskitsede ja põtrade peal.

Video esimesed kaadrid said filmitud õhtuhämaras. iPhone’i puhul olen alati hinnanud seda, kui hästi tuleb see toime pimedates oludes. Jah, video on seetõttu kohati mürane, kuid mõni muu telefon ei saaks nii hämaras üldse hakkama.

Varjes olen veetnud juba kolm esimest päeva, kuid sellest, kuidas mul seal läks, pikemalt mu järgmises videoblogis! Püsige lainel, sest luban, et on, mida oodata.

Kommentaarid