Otsustamine on alati raske. Eriti veel siis, kui mitu inimest omavahel milleski kokku peaksid leppima.

 

Juba ühes ruumis viibides võib otsustusprotsess kaasa tuua paraja vaidluse ja sõnasõja, kui aga seltskond viibib linna või riigi eri osades, siis pikeneb otsustusprotsess veelgi. Siin on abiks vaba hea demokraatlik hääletusprotsess. Kui kõik otsustusprotsessis osalejad kasutavad iPhone ja suhtlevad omavahel iMessages sõnumiteenuse abil, siis on abiks pisike rakendus Tiny Poll, mille abil saavad kõik teha oma valiku ning mis näitab graafiliselt kaunilt ja kiretult otsusutusprotsessi lõplikku tulemust.

Tiny Poll on saadaval nii tasuta kui tasulise variandina. Tasuta versiooni puhul saate teha 24 tunni jooksul ühe hääletuse, kus saab valida kolme vastusevariandi vahel, tasulise variandi puhul aga võib teha hääletusi nii palju kui soovid ning valikuvõimalusi on koguni 5. Maksab aga tasuline versioon vähem kui kaks eurot aastas, mida polegi ehk palju kui arvestada muidu vaidlustele kuluvat aega.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid