Allikas: shutterstock.com

Eesti ilmaga on selline huvitav lugu, et see muutub tihti ja kardinaalselt. Seega on ilm täiesti mõistetav jututeema. Sellega on eriti suvel seotud meie kauaoodatud unistused ja lootused. Kui on soov korraldada sõpradele ülehomme grilliõhtu, siis ei või kuni viimase hetkeni kindel olla, kas ilma ikka peab. Kui sa oled aga tehnikafänn, siis on hulgaliselt vidinaid ja äppe, millest on grillipeol kasu. Olenemata ilmast ja sellest, kas sütel küpseb liha või juurvili.

 

Kõlar

Ilma muusikata ei möödu vist ükski meeleolukam grillimine. Kui just aiamajakesse pole veetud korralikku helisüsteemi, siis järgmine parim variant on kaasaskantav Bluetooth-kõlar.

 

Akupank

Kellelgi on alati aku tühjaks saamas, eriti, kui käes on õhtu. Oleks kurb, kui suurepärane playlist Spotifyst katkeb ja telefon enam pilti ette ei võta. Nii vidinahullul kui ka tagasihoidlikul peoperemehel võiks üks akupank käepärast olla. See tänulik pilk külaliselt, kes saab soovi korral oma kõige olulisema nutiseadme laadima panna, on seda kuhjaga väärt.

 

Sajandi latern

Kui vaatamata valgetele öödele jääb valgusest väheks, siis eriti lahe vidin on just sellisteks olukordadeks mõeldud BioLite’i Bluetooth lamp. Olles ise pisike, suudab see valgustada päris suure ala. Lambiga käib kaasas ka äpp, millega saab lambi tugevust ja värvi muuta. Valgusallikas töötab 12 000 mAh aku pealt ja seda saab kasutada ka näiteks telefoni laadimisjaamana.

 

Ideaalne kokteil

Kes on näinud teleseriaali “Monk”, teab, kui oluline on teha asju täpselt nii, nagu peab. Perfect Drink 2.0 on põhimõtteliselt kaal, mille peal kokteili tehes saab täpsed juhised, kui palju erinevaid koostisosi tuleb lisada. Nii jääb ära oht segada jooke, mis võivad olla maitselt “huvitavad”, kuid mida on võimatu juua.

 

Äpihoolikutele

  • Ilmaprognoos. Riigi Ilmateenistusel pole küll oma äppi, kuid nende mobiilisait on lihtsasti kasutatav ja minu hinnangul üks täpsemaid prognoosijaid.
  • Õige grill. Kui pole sel hooajal veel grillikätt treenida jõudnud, aga vastutus on suur, siis aitab GrillTime nõuannetega, millal liha pöörata ja kui kaua suvikõrvits kuuma tahab saada. Äpp on saadaval iPhone’ile. Sarnase rakenduse Androidile leiab siit.
  • Paremad pildid. Meie telefonides on küll LED-välk, kuid tihti on pimedas tehtud välguga pildi tulemus kas liiga hele või tume. Noctacam lubab välgu tugevust reguleerida, võimaldades ka hämarates oludes teha paremaid ülesvõtteid.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid