Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

GoPro tutvustas hiljuti oma uusimat ja eelnevatest mudelitest täiesti erinevat kaamerat GoPro Hero 4 Session.

Nii kaua, kui GoPro on turul olnud, on tema kaamerad alati olnud ristkülikukujulised ning kuigi nad on alati oma töö eeskujulikult ära teinud, on nende paigutamine ja kinnitamine näiteks kiivri külge üsna ebamugav. Uue kuubikukujulise disainiga loodab ettevõte selle probleemi lahendada.

GoPro kaamerad on alati ekstreemkaamerate klassis olnud tipptegijate hulgas ja uus mudel ei ole erand. See on veekindel ilma lisaümbriseta ning nii väike, et kaob kasvõi pihku ära. Kaameral on kõigest üks nupp, mis lülitab ta sisse, paneb salvestama ja lõpetab video.

Session on pisut alla 4 cm ning kaalub umbes 75 grammi. Ilma lisaümbriseta on kaamera veekindel kuni 10 meetrini ning isegi koos raamümbrisega on see poole väiksem ja 35% kergem kui Hero 4 koos veekindla ümbrisega. Tuulemüra vähendamiseks on kaameral kaks mikrofoni – üks ees ning teine taga –, mida ta vaheldumisi kasutab (parandades ühtlasi helikvaliteeti ka vee alt välja tulles).

GoPro Hero 4 Session

  • 1080p60 ja 30 fps
  • 1440p30
  • 960p60 ja 30 fps
  • 720p100, 60 või 30 fps
  • Fotod 8 MP ning seeriafotode jaoks 10 fps

Kaamera filmib nii 1080p60, 720p100 kui ka 1440p30 videoid (esimene number näitab resolutsiooni ning teine kaadrite arvu sekundis), 8 MP kaamera teeb pilte nii üksikpiltide, seeriate kui ka timelaps’idena. Kes veel ei tea, siis timelapse on funktsioon, mis teeb pilte teatud aja tagant, et salvestada muutused pikema perioodi vältel – midagi sellist näeb tihti National Geographicu peal, kui taimed kasvavad hästi kiiresti või pilved taevas kihutavad.

Uuemad telefonid, nagu näiteks iPhone 5s ja iPhone 6, võimaldavad teha sama.

Uus GoPro Hero 4 Session tuleb osas riikides müügile juba 12. juulist hinnaga ligi 400 €. Teadmata on veel aeg, millal seade meie turule jõuab.

Vanemate GoPro mudelite kasutajad ei pea uuele kaamerale mõeldes kindlasti vanale kaamerale soetatud lisavarustust maha müüma või ära viskama, kuna uus mudel ühildub ka kõikide eelmistele mudelitele loodud lisavarustusega.

Allikas: Review: GoPro Hero4 SessionGoPro launches compact, single-button Hero4 Session camera with iPhone connectivity

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid