Google’i telefoni äpp oskab spämmkõnesid ära tunda ja need kõrvaldada

#google #rakendus #spämm

Google’i telefoniäpp on saanud piisavalt targaks, et eristada spämmkõned ehk need, mis on tehtud selleks, et üht- või teistpidi meelitada kõne vastuvõtjalt välja raha. Äpp saadab need otse kõnepostkasti. See tähendab, et telefon ei helise ja petukõne kohta ei tulegi ühtegi märguannet.

 

Kui juhtub, et spämmkõne tegija jätab postkasti häälteate, siis seda on võimalik kuulata, kuid jällegi ei kaasne selle saabumisel ühtegi märguannet. Küll on väljasõelutud kõnesid võimalik otsida kõneajaloos.

Kõige olulisem selle kõige juures on asjaolu, et enam ei värise ega helise telefon ilmaasjata, kui need ebavajalikud kõned saabuvad. Kes soovib võimaluse spämmkõnedest vabaneda, saab seda teha lihtsa valiku aktiveerimisega telefoni äpi seadetes. Telefoni äpi tunneb ära telefonitoru kujutise järgi, mille avanedes on võimalik paremalt ülevalt nurgast valida “Seaded”.

 

Tegelikult tundis telefon ära tõenäolised spämmkõned ka varem, näidates sissetuleva kõne tausta punasena, mis on selgeks vihjeks mitte vastata. Ebavajalike kõnede tõkestamine töötab kõige paremini nende kõnedega, mida Google suudab efektiivselt tuvastada. Minu kogemuse põhjal on need siiani olnud välismaa suunakoodidega kõned. Müügikõned, mida tehakse Eestist, tulevad ikka läbi. Üks asi, mida selle vastu saab teha, on vajutada rämpskõne numbrile kõnelogis ja avanenud menüüst valida “Teavita rämpssisust”.

 

Allikas: The Verge

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid