Google’i tasuta õppekeskkond Digital Garage julgustab otsinguturundust ettevõtluses rakendama

#digitaalne äri #digitaalne ettevõtlus #Digital Garage #google #veebipood

Alates 28. aprillist on Eestis avatud uus Google’i Digital Garage’i õppeplatvorm, milles leidub tasuta nõuandeid digitaalse turunduse võimalustest ja äritegevuse kasvatamisest veebis.

Programm on mõeldud kõigile, kellel on huvi oma digiteadmisi täiendada, alates üliõpilastest kuni ettevõteteni. Euroopa Komisjoni andmete põhjal pole peaaegu pooltel eurooplastel piisavaid digioskusi, kuigi neid eeldab 90% lähituleviku ametikohtadest. Prognooside järgi jääb Euroopa Liidus aastaks 2020 puudulike digioskuste tõttu täitmata umbes 825 000 töökohta.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul võiks Eesti e-teenuste ja digitaliseerumise arendamisel oma potentsiaali tõhusamalt ära kasutada. “Tehnoloogia on muutnud meie suhtlus- ja eluviisi. Eesti on tuntud digiteenuste arendamise valdkonnas. Samas ei kasuta me ära kogu võimekust, et püsida konkurentsivõimelistena. Olen veendunud, et Google’i õppeplatvorm Digital Garage aitab väikeste ja keskmiste ettevõtete ning tulevaste ettevõtjate digioskusi ja rahvusvahelist konkurentsivõimet parandada, elavdades seeläbi ka majandust,” selgitas Palling.

Tutvuge võimalustega, kuidas edendada oma äri ja saada uusi kliente. Kui läbite Garage'is kõik õppetükid, saate selle kohta ametliku sertifikaadi.
Tutvuge võimalustega, kuidas edendada oma äri ja saada uusi kliente. Kui läbite Garage’is kõik õppetükid, saate selle kohta ametliku sertifikaadi.

Euroopa Komisjoni digitaalmajanduse ja -ühiskonna indeksi (DESI 2016) järgi on Eesti 28 EL-i liikmesriigi seas seitsmendal kohal ja paistab silma näiteks digitaalsete avalike teenuste ja inimeste heade digioskuste poolest. Siiski on kitsaskohaks digitaaltehnoloogia kasutamine ettevõtetes. Selles pingereas on Eesti ettevõtted alles 22. kohal 28-st. Lisaks avaldati hiljuti tööturu seire ja prognoosi kontseptsiooni OSKA uuring, mille järgi vajab Eesti IKT-sektor 2020. aastaks ligi 14 000 uut töötajat. Sama uuring näitas ka, et IT-oskusi tuleks parandada kõigil erialadel, kuna digitaliseerumine mängib aina suuremat rolli erinevatel elualadel.

Google’i avaliku poliitika juht Põhjamaades ja Eestis David Mothander on nõus, et digioskuste arendamine võiks aidata nii Eesti noortel professionaalidel kui ka ettevõtetel oma potentsiaali paremini ära kasutada. “Digital Garage’i veebiplatvormi käivitamisega tahame aidata praegusel ja tulevasel tööjõul oma digioskusi arendada. See lihtsustab väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel kasvu kiirendamist ning sisenemist globaalsele turule,” sõnas Mothander.

Digital Garage’i platvormil saavad kasutajad tasuta nõuandeid näiteks selle kohta, kuidas end veebis nähtavaks teha, sotsiaalmeedia reklaame luua või nutitelefone klientide leidmiseks kasutada. Platvormis saab läbida üksikuid teemasid või teha läbi kogu veebikursuse, saades programmi läbimise kohta sertifikaadi Google’ilt ja IAB Europe’ilt. Veebikursus koosneb 89 õppetunnist, mis on jagatud 23 teema vahel. Iga teema koosneb videotest, kus eksperdid ja ettevõtjad jagavad oma kogemusi. Õppetundide valikut näeb siin. Kõik ettevõtted ja ka eraisikud, kes on huvitatud digitaalsete teadmiste laiendamisest, saavad tasuta registreeruda platvormil pakutavatele veebikursustele.

2016. aastal investeerib Google 42 miljonit eurot, et luua ja tuua digitaaloskuste platvorm ettevõtete ja üksikindiviidideni üle Euroopa ning koolitada veelgi suuremat arvu ettevõtjaid ja tudengeid digitaaloskuste osas. Eestikeelse Digital Garage’i platvormi käivitamine on osa sellest algatusest.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid