Google’i otsingus on nüüd perioodilisustabel

#google

Google’i otsingust leiab nüüdsest interaktiivse keemiliste elementide perioodilisustabeli, mille abil õppida tundma erinevaid elemente. Selle leiab, kui trükkida otsingusse “periodic table” ja valida paremalt servast “explore elements”. Otse tabelini saab, kui vajutada siia.

 

Vaevalt, et enamikul meist keskkooli keemiatundidest kõik elemendid meeles on. Google’i uus funktsioon on võimalus lihtsalt klikkida erinevatele elementidele ja saada teada nende aatommass, sulamistemperatuur ning näha iga elemendi 3D mudelit. Igale elemendile klõpsates näeb huvitavat lühiinfot just selle elemendi kohta. Näiteks selgub, et talliumit kasutati ühes Agatha Christie romaanis agendi mõrvamiseks.

Perioodilisustabeli eesmärk on osa suuremast programmist, mille eesmärgiks on olla abiks tervele perele, pakkudes lihtsamat viisi õppimiseks, kirjutab The Verge. Google’l on kavas veel ka teisi uuendusi, näiteks pakkuda võimalust hommikul peale äratuskella sulgemist saada automaatselt ilmainfo ja olulisemad uudised. Funktsioon peaks kasutajateni jõudma peatselt, kuid perioodilisustabeliga saab juba praegu tutvust teha.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid