Google on lõpuks välja toomas võimalust desktop-versioonis kasutada otsingut tumedana (dark mode).

 

Paljudele ei meeldi ere valgus ja viimastel aastatel on dark mode jõudnud pea kõikide enim kasutatud äppideni. Google’i otsingu saab tumedaks keerata, minnes seadetesse ja otsides üles Appearance (väljanägemine) valiku. Sealt saad valida heleda, tumeda ja seadme vaikimisi eelistuse vahel – kui operatsioonisüsteem on samuti must, siis vaikimisi muutub ka Google’i otsing tumedaks. Kui valikut ei paista, siis tuleb veel natuke oodata, Google toob tumeda versiooni välja järk-järgult lähinädalate jooksul.

Google on kasutajaid tumeda versiooniga õrritanud juba mõnda aega. See oli testimises juba veebruaris, kui valitud kasutajad said seda proovida, kuid testimisele järgnes vaikus. Nüüd on tegu siiski ametliku väljalaskega.

Võimalus näha otsingutulemusi tumedal taustal oli olemas juba varasemalt, kui võis kasutada brauseri pluginaid, tumedates toonides themes’e või alternatiivseid brausereid nagu DuckDuckGo, kirjutab The Verge. Paljudel Google’i Androidi ja iOS-äppidel on olnud tume režiim valikus juba mõnda aega.

Kuid Google’i ametlik tume režiim teeb elu palju lihtsamaks, kui nö ümber-nurga variantidele toetumine. Enam ei pea installeerima brauseri laiendusi või harjuma mõne teise brauseriga. Lisaks peaks edaspidi mõnda uude seadmesse sisse logides, olema tume režiim automaatselt aktiveeritud. Kuigi tegu pole suure hüppega tehnoloogiamaailmas, siis natuke kvaliteetsemaks ja mugavamaks on netis surfamine saanud kindlasti – hurraa!

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid