Google’i kalender saab sel aastal 10-aastaseks ning selle tähistamiseks lisas ettevõte oma kalendrirakendusse lisafunktsiooni, mis sinu ajaplaneerimist pisut lihtsustab.

“Goals” ehk “Eesmärgid” on funktsioon, mis automaatselt otsib ja leiab sinu graafikus aega, et saaksid õppida uut keelt, käia jõusaalis või tegeleda muude asjadega, mille jaoks sa parasjagu vaba hetke otsid. Ütle kalendrile, mitu korda nädalas soovid jõusaalis käia, kui kaua selleks aega kulub ning kas eelistaksid hommikut, õhtut või lõunat, ning ongi kõik. Kalendrirakendus viskab pilgu peale sinu kirjasolevatele koosolekutele, kohtumistele, lõunatele ning muudele ümberplaneerimatutele kokkulepetele ning paigutab vabale kohale aja treenimiseks. Kui kalendrisse tekib uus kohtumine, mis isikliku ajaga kattub, lükkab kalender isikliku aja automaatselt edasi. Kui ka siis ei ole võimalik trenni teha, saad aja ka manuaalselt edasi lükata ning rakendus otsib sellele uue vaba aja.

Kalender leiab sinu tihedas graafikus aja enesetäiendamiseks, treenimiseks või muuks.

Vaikimisi leiad eesmärkide nupu alt variandid nagu “Treening” ja “Oskuste arendamine,” kuid neid võid ka ise juurde teha ning sellega leida aega lugemiseks, arvutimängude mängimiseks või lihtsalt lõdvestumiseks. Google’i sõnul on rakendus ka õppimisvõimeline ning kui sa regulaarselt lükkad edasi lõunaks planeeritud aegasid, siis hakkab rakendus sinu eesmärgi jaoks aegu leidma hommikustele või õhtustele kellaaegadele.

Uudne funktsioon Google’i kalendrirakenduses aitab inimesi, kelle elud on tervenisti kalendrisse sisestatud ning kui jätad osa kohtumisi või kokkuleppeid sinna märkimata, võib see sulle soovitada treenimiseks või lugemiseks aegu, mil sul on käimas mõni tähtis koosolek või lõunasöök. Google Calendar on saadaval nii Androidi kui ka iOS-i seadmetele.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid