Google on välja tulnud uue reisiplaneerimise rakendusega Google Trips, mis on mõeldud ühtaegu planeerimisabiliseks kui ka reisijuhiks maailmaavastajale.

Rakendus on tasuta saadaval Androidile ja iOS-ile, organiseerib lennupileteid ja broneeringuid hotellides, pakub muudetavaid juhiseid rohkem kui 200-sse linna ning teeb personaalseid soovitusi kasutaja Google’i kasutusajaloo põhjal. See rakendus aitab kasutajal leida lahendust oma probleemile ja vastust oma küsimusele juba välismaal kohapeal olles ehk just siis, kui kasutaja seda abi kõige enam vajab.

Mis kõige parem, rakendus töötab täiesti võrguvabalt, pakkudes võimalust kõik vajalik enne lahkumist telefoni alla laadida.

Rakenduse kasutamiseks tuleb Google´i kontoga sisse logida. Parima tulemuse saamiseks tuleks sisse logida kontoga, kuhu tulevad hotelli- ja lennubroneeringud. Kui sisselogimine on õnnestunud, kuvab Google listi tulevastest ning möödunud reisidest.

Toksates tulevikus toimuva reisi peale, kuvatakse värviliste kastikestena võimalusi, mida avastada. Broneeringute all hoitakse lennureise, hotellide informatsiooni ja rendiauto teavet. “Need to know” jagab kasulikku informatsiooni, kuidas saada lennujaamast näiteks kesklinna, mis on kohalik rahaühik ning mida teha hädaolukorra puhul.

Rakenduse süda on “Things to Do”, mis ehitab kasutajale sobiva reisiplaani vastavalt linnas viibitava aja, populaarsete sihtkohtade ning kõige muu põhjal, mida kasutaja on salvestanud Google’i teenustesse.

screen696x696Kui varem on olnud populaarseks valikuks Google Maps ja selle kaudu oma reisilogistika ülesehitamine, siis Google Tripsi rakendusega saab teha kõik reisiks vajaliku käigupealt ning palju mugavamalt.

Lisaks saab valida reisiplaani näiteks “72 tundi Londonis” või minna veel spetsiifilisemaks ja uurida sihtkoha infot erinevate kaartide näol, mis fokuseerivad näiteks poodlemisele, muuseumide külastustele ning muudele tegevustele. Igale juhisele saab juurde lisada enda asukohti.

Kui telefoni andmeside on sisse lülitatud, kuvab rakendus reaalajas informatsiooni erinevate sihtkohtade kohta, näiteks seda, mis on avatud ja mis suletud. Lisaks arvestab rakendus ilmaga, näiteks kui hakkab sadama, soovitab rakendus pigem siseruumis toimuvaid tegevusi.

Kindlasti muudab Google Trips kasutaja jaoks hulga planeerimist lihtsamaks. Listid tegevuste, asukohtade ja muude vaatamisväärsuste kohta on telefonis sihtkohta jõudes olemas ning vajadusel saab ilma internetiühenduseta neid veelgi täiendada.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid