Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Nüüdsest saad Google Mapsi rakendust kasutades vaadata ajajoont kohtadest, kus sa käinud oled ning milliseid teid pidi kohale jõudsid. See tähendab, et lisaks neile üksikutele inimestele, kellega iga päev oma elu ja tegemisi arutad, teab ka Google, kuidas, kuhu ja millal sa liigud.

150722075140-google-maps-timeline-780x439

Eelmisel teisipäeval tutvustas Google uut kaardirakenduse funktsiooni nimega Your Timeline ehk Sinu Ajajoon, millest saad kuupäevalise täpsusega vaadata oma liikumisi, olenevalt sellest, kui palju oled eelnevalt navigeerimisprogrammi või Google Now rakendusi kasutanud. Esialgu saab oma ajajoont vaadata internetis ning seejärel juba ka Androidil jooksvatest nutiseadmetest.

Ettevõtte sõnul on selle funktsiooni peamine eesmärk meeles pidada toredaid reise ning kohti tee peal, mis sulle meeldisid. Lisaks saad hea ülevaate oma igapäevastest käimistest, millest hiljem järeldusi teha (ehk avastad kaardilt, et sõidad iga päev tööle suurema ringiga kui vaja). Kaardil saad ka ise muudatusi teha, kui märgid ära näiteks vanemate kodu või töökoha.

Privaatsusetundlikele inimestele on see meeldetuletus, kui palju peamiselt reklaamimüügist elatuv ettevõte meie andmeid tegelikult kogub ning see on peamine põhjus, miks Google Chrome meile alati just selliseid reklaame kuvab, mille vastu me hiljuti huvi oleme üles näidanud. Mõningane kontroll oma andmete üle on kasutajatele siiski alles jäetud ning ajajoonelt on võimalik valikuliselt või tervenisti kustutada kogu info ja liikumiste salvestamist saab ka täiesti välja lülitada.

Allikad: Google Maps now shows you everywhere you’ve been

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid