Google Pixel 3A on kergesti parandatav nutitelefon

#google #nutitelefon #pixel

Telefon, mille eluiga pole kulukas pikendada, on moodsa tehnoloogia maailmas harvaesinev nähtus.

 

Kas mäletad veel vanu Nokia telefone, mis kukkudes mitmeks tükiks lendasid? Need on minevik. Nüüd kukuvad telefonid katki, kuid jäävad püsima ühte tükki. Küll aga annavad uued Google’i telefonid lootust, et kui midagi katki läheb, on seda võimalik parandada odavamalt kui hingehinnaga.

Seadmete parandusele keskendunud tuntud veebisait iFixit on andnud oma hinnangu Google’i uutele keskklassi telefonidele Pixel 3A ja 3A XL. Spetsialistid andsid nutiseadmetele kuus punkti kümnest ning leidsid, et nende ekraanid on küllaltki lihtsalt eemaldatavad – selleks pole vaja kuumapuhurit ega fööni nagu enamiku tänapäeva moodsate telefonide puhul.

Google kasutab nimetatud telefonide juures kergemini lahutatavat ühendust, mille miinuspooleks on aga vähene veekindlus. Kui Pixel 3A peaks vette kukkuma, siis vedelik tungib üsna hõlpsalt läbi ekraaniservade telefoni sisemusse.

 

Allikas: iFixit

 

Positiivne on aga see, et kui näiteks USB-C pesa või kõrvaklapipesa kulub läbi, siis need saab üsna hõlpsalt asendada uutega. See lisab Google’ile kasutajasõbralikkust. Nii et senikaua, kui hoiduda Pixel 3A või 3A XL-i kasutamisest vannis, on võimalik vahetada katkiläinud osasid ja hoida telefon töökorras pikki aastaid. Akuvahetus peaks samuti olema küllaltki lihtne, sest ka seal pole kasutatud tugevaid liime.

Miks ei saanud Google’i telefon kümmet punkti? Vaatamata plussidele on mõned keerukad kohad, mis parandades tõenäoliselt peavalu tekitavad. Nimelt on komponentide vahelisteks ühendusteks kasutatud suurel hulgal pikki ribikaableid, mida on keeruline käsitseda ja mis võivad parandusprotsessi käigus kergesti puruneda, kirjutab The Verge. Tavaline Pixel 3 sai iFixiti testis ainult neli punkti.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid